DOM SPOKOJNEJ MŁODOŚCI TO PREZENTACJA ZESPOŁU ARTYSTYCZNEGO

Pierwszy spektakl Teatru Miejskiego w Gliwicach – zadziorny, zbyt grzeczny, zajmujący i nieciekawy…

Muzyka

Muzyka znakomita, choć czasem łatwiej słucha się bardziej rozpoznawalnych wersji znanych, rockowych przebojów. Nowe aranżacje z akcentami postawionymi w zaskakujących miejscach, nadają nieoczywiste znaczenia dawnym sensom.

Scenariusz

Historia znana, to bardzo dobrze, ironiczno – groteskowa narracja doskonale pasuje do wspomnień młodości radosnej, choć w przaśnym otoczeniu. Historia znana, to raczej źle, mało elementów spektaklu jest w stanie zaskoczyć widzów. Historia znana, niezrozumiała dla ludzi z młodego pokolenia…

TMG_DSM_KKrzeminski

TMG_DSM_Krzysztof Krzemiński

Brak bohatera, zbyt wielu bohaterów

Recenzenci zgadzają się co do tego, że Dom Spokojnej Młodości jest trafną prezentacją możliwości nowego zespołu artystycznego:

„Młody zespół śpiewa świetnie, imponuje dykcją i… zaskakuje kondycją. Mimo potężnej dawki choreografii (nałożonej na śpiew), pokonuje wyzwanie brawurowo. Z kolei Marcin Partyka, jako autor kompozycji własnych i szalenie udanych aranżacji znanych przebojów rockowych, zaskoczył wszystkich. Znakomicie się tej muzyki słucha, jest odkrywczo świeża, czasem wręcz prowokująco inna niż w oryginale (np. „Jest super”), ale zawsze trafia w jakąś ważną nutę emocjonalną. Kompozytor i jego zespół niosą gliwickie widowisko; bez dwóch zdań…”

Henryka Wach – Malicka „Dziennik Zachodni”

„Świetna muzyka i pomysłowa choreografia Pauliny Andrzejewskiej sprawiają, że spektakl działa, choć większość tych opowieści już znamy, także ze sceny. Duża w tym zasługa zespołu, który brawurowo potrafi zaśpiewać i radiomaryjny poemat o Unii „nierządnicy europejskiej”, i sejmowe przemówienie Andrzeja Leppera o spadku produkcji wołowo-cielęcej.”

Michał Centkowski „Newsweek”

Ilu widzów, tyle opinii… Czy macie już Państwo własną? Serdecznie zapraszamy na najbliższe spektakle:

 

Teatr Miejski w Gliwicach_DSM_KKrzeminski

 

 

Zdjęcia: Krzysztof Krzemiński
Muzyka, „Jest super”- słowa Zygmunt Staszczyk, muzyka Jarosław Polak