„DAMY I HUZARY” – KARNAWAŁOWY BLASK

Teatr Miejski w Gliwicach_ Damy i HuzaryNowy rok dobrze jest zacząć od uśmiechu! Dlatego pierwszą produkcją w 2018 roku będą „Damy i Huzary” Aleksandra hrabiego Fredry w reżyserii Gabriela Gietzky’ego. Znakomita komedia mistrza humoru Aleksandra Fredry w dowcipnej, nowatorskiej odsłonie po raz pierwszy zostanie zaprezentowana podczas Uroczystego Przedpremierowego Pokazu Sylwestrowego – 31 grudnia 2017 roku, o godz. 19.00. Premiera zaplanowana jest na 6 stycznia 2018 roku.

Zabawna historia o próbie wyswatania młodziutkiej Zosi i przekonanego o słuszności wyboru kawalerskiej ścieżki majora przedstawiona zostanie w konwencji snu zakochanych w sobie współczesnych młodych ludzi – Zofii (Izabela Baran) i Edwarda (Michał Wolny). Przecież trwająca od wieków, pełna intryg i prowokacji potyczka między kobietami, a mężczyznami, walka w której bronią są gesty, uśmiechy, słowa przypomina często groteskowy sen.

W bohaterów wcielają się aktorzy z naszego stałego zespołu artystycznego: Łukasz Kucharzewski (Major), Maciej Piasny (Rotmistrz), Michał Wolny (Edmund), Mariusz Galilejczyk (Kapelan), Aleksandra Maj (Pani Dyndalska), Alina Czyżewska (Pani Aniela), Iza Baran (Zofia), Karolina Olga Burek (Fruzia), Grzegorz Kliś (Grzegorz) oraz zaproszone do współpracy debiutantki: Wiktoria Czubaszek (Józia) i Aleksandra Batko (Zuzia). Gościem specjalnym tej produkcji jest nagrodzona Złota Maską, aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach – Anna Kadulska (Pani Orgonowa).

Interpretacja Gabriela Gietzky’ego, reżysera spektaklu, przekona Państwa, że pomimo upływu czasu i zmiany konwencji obyczajowych relacje międzyludzkie, miłosne potyczki rozgrywają się według zapisanych w naszej ludzkiej naturze zasad, a w miłości i na wojnie wszystkie chwyty są dozwolone.

KARNAWAŁ Z FREDRĄ:
SO 6 STY/ godz. 19.00/ Duża Scena – bilety online
ND 7 STY/ godz. 18.00/ Duża Scena – bilety online
PT 19 STY/ godz. 19.00/ Duża Scena – bilety online
ND 21 STY/ godz. 18.00/ Duża scena – bilety online