MAŁA SYRENA WG H. CH. ANDERSENA

Teatr Miejski w Gliwicach_Mała SyrenaJesteśmy przed premierą Wszechogarniająco Nikołaja Kolady w reż. Tomasza Mana – 16 lutego na Dużej Scenie. Pamiętamy także o młodych widzach. Rozpoczęły się próby do Małej Syreny wg Hansa Christiana Andersena w reż. Martyny Majewskiej. To baśń o miłości i poświęceniu. Miłości romantycznej, siostrzanej, o miłości do natury i do samego siebie. Tę opowieść kojarzymy najczęściej z historią disneyowskiej małej syrenki Ariel, która bardzo daleko odchodzi od oryginalnej, andersenowskiej wersji. Była już przetwarzana na wiele sposobów, łącznie ze zmianą zakończenia. Nasz spektakl jest współczesną adaptacją klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena.

Najmłodsza z mieszkających na dnie morza syren marzy o tym, aby poznać księcia. Wbrew swojej syreniej naturze dąży do spotkania. Nie zważa na to, że syreny i ludzie do siebie nie pasują. Za sprawą czarów staje się człowiekiem. Pragnie pokonać podmorskie prawa i zdobyć jego miłość. Czy jej się to uda?

Spektakl reżyseruje Martyna Majewska, która jest także autorką adaptacji. Za scenografię i kostiumy odpowiedzialna jest Anna Haudek. Muzyka: Dawid Majewski. Projekcje: Jakub Lech. Występują: Iga Bancewicz, Wiktoria Czubaszek, Alina Czyżewska, Justyna Kokot, Cezary Jabłoński i Kornel Sadowski.

Na premierę zapraszamy 10 marca 2018 na Małą Scenę przy ul. Nowy Świat 55 – 57. Kolejne prezentacje: 11, 12, 13, 14 marca. Bilety już w sprzedaży. Dostępne w kasach i online.