CZESKA KOMEDIA Z SONGAMI WG HRABALA I HAšKA

Cudny spektakl. Przewrotny. Bardzo zabawny i zarazem śmiertelnie poważny. (Piotr Kanikowski, portal 24legnica) 

„Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby” w reż. Łukasza Czuja ostatni raz w tym sezonie. Koprodukcja z Teatrem im. Modrzejewskiej w Legnicy to groteskowa opowieść o sprawach najważniejszych – życiu i śmierci. Podana na wesoło, poprzez historie bywalców Zakładu Weselno-Pogrzebowego. Jego właściciel – Pan Bamba, organizuje wieczór agitacyjny Partii Umiarkowanego Postępu w Granicach Prawa. Sytuacja wymyka się spod kontroli.

Efekt jest kapitalny, bo songi skrzą się bezczelnie ironicznym humorem i podbijają groteskowy charakter opowieści. Trudno nie ryczeć ze śmiechu. (Grzegorz Żurawiński, @kt legnicka gazeta teatralna)

Łukasz Czuj sprawnie uchwytuje tę szczególną atmosferę niesamowitości zmieszanej z antypatetyczną bezpretensjonalnością większości ludzkich poczynań i przenosi ją na deski teatralne. W Lekcji tańca… każde następne zdanie z łatwością może zostać pierwszą zwrotką kolejnego songu, taniec urwać się szczerą deklaracją: „przepraszam, zmęczyłem się”, pijacki bełkot zamienić się w poezję, a trójka przedstawicieli Partii Umiarkowanego Postępu (w ramach prawa) z historii tejże partii za autorstwem Haška stać się pozbawionymi skrupułów agentami ubezpieczeniowymi z Bambini di Praga Hrabala. (…) sztuka, którą uprawiają Hašek z Hrabalem, to taka metafizyka na opak. Metafizyczna ucieczka od metafizyki za pomocą groteski, karykatury, parodii i trawestacji. (Henryk Mazurkiewicz, teatralny.pl)

20 kwietnia, g. 19.00, na Dużej Scenie przy ul. Nowy Świat – bilety online
21 kwietnia, g. 19.00, na Dużej Scenie przy ul. Nowy Świat – bilety online
22 kwietnia, g. 18.00, na Dużej Scenie przy ul. Nowy Świat – bilety online