KARNET NA FINAŁ SEZONU

W planie finisażu: dwie premiery, spektakle dla dorosłych i dla dzieci, spotkania z twórcami, Dzień Dziecka na teatralnym patio, Majówka z Szekspirem, akcja „Bilet do teatru za 300 groszy”, karnet na 4 spektakle, a także propozycja dla rodziców – teatralna opiekunka, która twórczo zajmie się dziećmi podczas spektakli wieczornych.

1. PREMIERY:
„Romeo i Julia” Williama Szekspira, reż. Krzysztof Rekowski 

Najbardziej znana historia o miłości – gorącej, wielkiej, tragicznej. Olbrzymie przedsięwzięcie realizacyjne. W spektaklu wystąpią wszyscy aktorzy z naszego stałego zespołu artystycznego, a także zaproszeni do współpracy: Igor Kujawski, związany z Teatrem Polskim we Wrocławiu oraz Beata Wnęk-Malec z Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. Na scenie zobaczycie także studentów Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, filii Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie oraz Państwowego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. W rolach najbardziej znanej pary kochanków wystąpią Karolina Burek i Mariusz Galilejczyk.

„Szpak Fryderyk” Rudolfa Herfurtnera, reż. Marta Streker

Spór dwójki dzieci jest pretekstem do opowiedzenia historii, której głównymi bohaterami są niezwykłe szczury i mały szpak o wielkim imieniu – Fryderyk. Najmłodszy w rodzinie, nieporadny szpak ulega wypadkowi. Pomocy udzielają mu szczury.
Spektakl dla widzów wieku od 4 roku życia. Opowieść o tym, że nie warto wierzyć w stereotypy. Należy akceptować odmienności. Świat jest różnorodny i pomoc może nadejść z najbardziej nieoczekiwanej strony. Podana z humorem lekcja tolerancji, zrozumienia i poszanowania dla innych przedstawiona przy użyciu elementów teatru tańca i teatru ruchu.

2. SPEKTAKLE DLA DOROSŁYCH I DLA DZIECI:

Dla dorosłych: „Romeo i Julia” Williama Szekspira, reż. Krzysztof Rekowski; „Psie serce”, wg Michała Bułhakowa, reż. Krzysztof Rekowski; „Tramwaj zwany pożądaniem”, Tennessee Williams, reż. Jacek Jabrzyk

Dla dzieci: „Chłopiec z Gliwic”, Grzegorz Krawczyk, reż. Ireneusz Maciejewski, „Szpak Fryderyk”, Rudolf Herfurtner, reż. Marta Streker; „W kole”, Krystyna Miłobędzka, reż. Bartosz Kurowski; „Mała Syrena”, wg H.Ch. Andersena , reż. Martyna Majewska

3. SPOTKANIA Z TWÓRCAMI PO WYBRANYCH PREZENTACJACH.

4. KARNET na 4 wybrane spektakle w cenie 60 zł!

Spektakle wchodzące w skład karnetu:
„Romeo i Julia” Williama Szekspira, reż. Krzysztof Rekowski
ND 20 MAJ/ godz. 19.00/ Duża Scena
SO 26 MAJ/ godz. 19.15/ Duża Scena
ND 27 MAJ/ godz. 19.15/ Duża Scena

„Psie serce”, wg Michała Bułhakowa, reż. Krzysztof Rekowski
PT 1 CZE/ godz. 19.00/ Duża Scena, widownia na scenie
SO 2 CZE/ godz. 19.00/ Duża Scena, widownia na scenie
ND 3 CZE/ godz. 18.00/ Duża Scena, widownia na scenie

„Tramwaj zwany pożądaniem”, Tennessee Williams, reż. Jacek Jabrzyk
PT 8 CZE/ godz. 19.00/ Duża Scena
SO 9 CZE/ godz. 19.00/ Duża Scena
ND 10 CZE/ godz. 18.00/ Duża Scena

„Damy i Huzary”, Aleksander Fredro, reż. Gabriel Gietzky
SOB 16 CZE/ godz. 19.00/ Duża Scena
ND 17 CZE/ godz. 18.00/ Duża Scena

Karnety do kupienia w kasach Teatru do 26 maja. Informacja i rezerwacje karnetów:
– e-mail: bow@teatr.gliwice.pl
– telefoniczny kontakt z Biurem Obsługi Widzów, tel. 32 230 49 68, 32 232 13 39
– wiadomość na FB

5. TEATRALNA OPIEKUNKA

Rodzicu przyjdź do teatru z dzieckiem, na spektakle z opieką!  W trakcie prezentacji dla dorosłych, dzieci będą uczestniczyć w warsztatach. Udział dziecka w zajęciach jest ujęty w cenie biletu na spektakle: „Psie serce” (3.06), „Tramwaj zwany pożądaniem” ( 8.06 ), „Damy i Huzary” (17.06 ).

W programie warsztatów Poznaj sekrety teatru rozwiązywanie zagadek, nauka teatralnych zabaw, ciekawostki związane z pracą w teatrze. Zajęcia przeznaczone są dla dzieci w wieku 6 – 11 lat. Prowadzenie: Sandra Jaworudzka, edukatorka Teatru Miejskiego w Gliwicach.
Udział dziecka w warsztatach jest bezpłatny, ujęty w cenie biletu na spektakl. Warunkiem jest wcześniejsze zgłoszenie pod nr tel. 32 230 49 68, 32 232 13 39 lub e-mailem: bow@teatr.gliwice.pl. Dostępność miejsc ograniczona (20 miejsc). Decyduje kolejność zgłoszeń.

6. Dzień Dziecka

Tegoroczny Dzień Dziecka w Teatrze przebiegnie pod hasłem „Szpaki i inne zwierzaki”. Zapraszamy na piknik! Będzie to popołudnie pełne wrażeń. W planie nauka animowania lalek teatralnych, warsztaty plastyczne, odkrywanie tajemnic teatralnej garderoby, spacer ornitologiczny szlakiem szpaków mieszkających w teatralnym parku, czytanki teatralne (szczegółowy plan atrakcji TUTAJ)