OSTATNI RAZ W TYM SEZONIE „DAMY I HUZARY”

Komedia Aleksandra Fredry w reżyserii Gabriela Gietzky’ego ostatni raz w tym sezonie 16 i 17 czerwca na Dużej Scenie przy ul. Nowy Świat.

Znakomita komedia mistrza humoru Aleksandra Fredry w dowcipnej, nowatorskiej odsłonie. Zabawna historia o próbie wyswatania młodziutkiej Zosi i przekonanego o słuszności wyboru kawalerskiej ścieżki majora przedstawiona zostanie w konwencji snu zakochanych w sobie współczesnych młodych ludzi – Zofii (Izabela Baran) i Edmunda (Michał Wolny). Przecież trwająca od wieków, pełna intryg i prowokacji potyczka między kobietami, a mężczyznami, walka w której bronią są gesty, uśmiechy, słowa przypomina często groteskowy sen.

 

„Znakomicie w tę dziwną, oniryczną właśnie przestrzeń z bierek i chmurek wpisuje się aktorski zespół.

W szczególności odziane w pastelowe suknie kobiety i ich przybory – walizki, klatki na ptaki, zwierzęta, mufki i narzutki. Flirtują z męską częścią obsady, noszą przykrótkie spódniczki, wyginają się, sugerują swoim zachowaniem, że chciałyby „czegoś więcej”. Nieźle aktorkom te erotyczne podteksty wychodzą, w szczególności Alinie Czyżewskiej jako niebywale rozbudzonej seksualnie Pannie Anieli. Zabawne w swoich rolach są także Anna Kadulska, która gościnie kreuje zapobiegliwą, ale i ponętną Panią Orgonową, oraz Aleksandra Maj jako powabna, momentami sprośna Pani Dyndalska.” Marta Odziomek (czytaj pełna recenzję)

16 czerwca, g. 19.00, Duża Scena – bilety online
17 czerwca, g. 18.00, Duża Scena – bilety online