„MIŁOŚĆ W LENINGRADZIE” – SPEKTAKL, CZY DOBRA IMPREZA?

Teatr Miejski w Gliwicach_ Leningrad_proba_fot_Radoslaw_Kazmierczak_banerPomimo wakacji trwają próby do kolejnej produkcji. „Miłość w Leningradzie” w reż. Łukasza Czuja jest kontynuacją kultowego „Leningradu” (premiera 2009 r., Teatr Piosenki Centrum Sztuki Impart we Wrocławiu). To spektakl z kapelą na żywo, który zamieni się w koncert. 

„Miłość w Leningradzie” to 30 piosenek autorstwa petersburskiej grupy Leningrad i ich ekstrawaganckiego lidera Siergieja Sznurowa. Jego teksty piosenek charakteryzują się anarchistycznym zacięciem, barwnym – niestroniącym od wulgaryzmów – językiem. Dosadnie, ale z ironią Sznurow komentuje rosyjską władzę oraz buduje ironiczny portret współczesnego społeczeństwa. Hejtuje wszystko i wszystkich.

„Miłość w Leningradzie” to spektakl z grającą na żywo kapelą, który zamienia się w koncert. Energetyczna muzyka, łączy w sobie elementy rocka, ska, punka.

Wystąpią znani z wrocławskiej realizacji: Mariusz Kiljan, Tomasz Mars oraz aktorzy z naszego zespołu artystycznego: Karolina Olga Burek, Łukasz Kucharzewski, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Małgorzata Pauka, Maciej Piasny, Michał Wolny, Mirosława Żak.

Scenariusz i reżyseria Łukasz Czuj, tłumaczenie piosenek Michał Chludziński, scenografia i kostiumy Elżbieta Rokita, aranżacje i kierownictwo muzyczne Remigiusz Hadka, kierownictwo wokalne Ewa Zug.

Premiera już we wrześniu, na Dużej Scenie przy ul. Nowy Świat 55 -57.

Zobaczcie zdjęcia z próby, fot. Radosław Kaźmierczak.