TGD – warsztaty gospel i koncert finałowy

Nie ma już wolnych miejsc na warsztaty gospel.

W dniu 28 sierpnia uruchamiamy zapisy i sprzedaż biletów na warsztaty gospel.
Zapisy: Biuro Obsługi Widzów, tel. 32 230 49 68 w godz. 8-16.
Bilety online dostępne od godz. 8:00 na teatr.gliwice.pl oraz w kasach Teatru.  Rezerwacje: Biuro Obsługi Widzów, tel. 32 230 49 68 w godz. 8-16. Bilety dostępne online od godz. 8:00 oraz w kasach Teatru. Godziny pracy kas.

 

Teatr Miejski w Gliwicach we współpracy z parafią św. Bartłomieja oraz Muzeum w Gliwicach, zaprasza w dniach 29 i 30 września na koncert oraz cykl warsztatów muzyczno – wokalnych dla dzieci i dorosłych pod tytułem Kultura i duchowość.

Wykonawcami będzie zespół TGD (Trzecia Godzina Dnia) prowadzony przez kompozytora i dyrygenta Piotra Nazaruka, który od wielu lat z sukcesem propaguje muzykę chrześcijańską w naszym kraju. Podczas koncertu (30 września, godz. 17:00) pragniemy przeprowadzić zbiórkę pieniędzy na cel charytatywny jakim jest rozbudowa gliwickiego Hospicjum Miłosierdzia Bożego, dając tym samym wyraz solidarności z osobami dotkniętymi chorobą i cierpieniem. Koncert odbędzie się w kościele pod wezwaniem świętego Bartłomieja przy ul. Bernardyńskiej 19 w Gliwicach. Wstęp bezpłatny.

Pomysłodawczynią wydarzenia jest pani Magdalena Budny – radna Rady Miasta Gliwice.

Uwaga: Zapisy i sprzedaż ruszają w dniu 28 sierpnia. Ilość miejsc ograniczona. Warsztaty odbywać się będą w Ruinach Teatru Victoria przy al. Przyjaźni 18. Informacje dotyczące warunków udziału w warsztatach będziemy zamieszczać na  stronach internetowych Teatru Miejskiego, parafii pw. Św. Bartłomieja i Hospicjum Miłosierdzia Bożego. Opłaty:

Warsztaty Gospel Kids – 35 zł
Warsztaty Gospel – 60 zł

TGD ( TRZECIA GODZINA DNIA) to jeden z najbardziej znanych i najdłużej działających zespołów w Polsce wykonujących muzykę z chrześcijańskim przesłaniem. Zespół powstał w 1982 roku z połączenia kilku grup wokalnych, tworząc niemal stuosobowy ogólnopolski chór . Ekspresja chóru, towarzyszące mu instrumentarium i charakter wykonywanych utworów były w tamtych czasach czymś nowym, wręcz kontrowersyjnym, przełamującym polskie stereotypy dotyczące muzyki chrześcijańskiej.
Przez lata zmieniał się skład zespołu, przez szeregi chóru przewinęło się prawie pół tysiąca wykonawców. Formacja zyskała wielkie grono słuchaczy i niemało naśladowców.
Zespół nagrał do tej pory 11 albumów, koncerty telewizyjne i radiowe. Brał udział w wielu festiwalach muzycznych, produkcjach płytowych i telewizyjnych współpracując m.in. z Elżbietą Skrętkowską, Mieczysławem Szcześniakiem, Grażyną Łobaszewską, Adamem Sztabą i grupą DeMono.
Twórczość TGD zaliczana jest do nurtu pop-gospel. Nie jest jednak próbą kopiowania muzyki afroamerykańskiej, ale wynikiem łączenia różnych inspiracji i poszukiwania własnego stylu. Dzisiejsze brzmienie grupy tworzy kilkunastoosobowy chór, zespół instrumentalny i grono solistów. Repertuar zespołu opiera się na kompozycjach dyrygenta Piotra Nazaruka.

WARSZTATY GOSPEL Z TGD
Warsztaty Gospel to niezwykłe muzyczne wydarzenie, które jest doskonałą okazją to tego, aby osobiście (poprzez udział w warsztatach) pod okiem profesjonalnych instruktorów przekonać się i doświadczyć czym jest moc muzyki gospel.
Warsztaty Gospel poprowadzą doświadczeni instruktorzy – Emilia i Piotr Nazaruk. Podczas dwóch dni wypełnionych intensywnymi próbami uczestnicy warsztatów stworzą Chór Gospel, który na zakończenie wystąpi podczas Koncertu Finałowego wraz z zespołem TGD.
Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych – zarówno tych bardziej jak i mniej muzykalnych do uczestnictwa w Warsztatach Gospel.

Teatr Miejski w Gliwicach_HARMONOGRAM-GOSPEL KIDS

TMG_Załącznik-nr-1-do-Regulaminu-warsztatów-Gospel-Kids

Teatr Miejski w Gliwicach_ REGULAMIN-UCZESTNICTWA-W-WARSZTATACH

TMG_Załącznik-nr-1-do-Regulaminu-Warsztatów-Gospel

TMG_Załącznik-nr-2-do-Regulaminu-Warsztatów-Gospel

TMG_Załącznik-nr-3-do-Regulaminu-Warsztatów-Gospel

 

Zdjęcia z warsztatów i koncertu w Opolu (2017 r.)