Listopadowa premiera – Najmrodzki

Nazywano go królem złodziei i mistrzem ucieczek. Gustował tylko w towarach ekskluzywnych, milicji zbiegł aż 29 razy. Zdzisław Najmrodzki – bohater z Gliwic. Premiera już 23 listopada na Dużej Scenie.

W „Księdze rekordów Guinnessa” odnotowano jego 29 ucieczek z sądów, aresztów, więzień, konwojów. Wyspecjalizował się w okradaniu sklepów należących do sieci Pewex (ponad 70 razy) i kradzieży samochodów marki Polonez (100 samochodów), wyłącznie tej marki.

KUP BILET

Urodzony w Stomorgach, małej wsi w Świętokrzyskiem, związany z Gliwicami. Jeszcze dziś jest bohaterem niejednej anegdoty. Zbigniew Najmrodzki był celebrytą swoich czasów, pisał wiersze, rozdawał autografy. Jego biografia to doskonały materiał na scenariusz. Spektakl z Mariuszem Ostrowskim w roli głównej już od 23 listopada na Dużej Scenie przy ul. Nowy Świat.

Wystąpią: Karolina Olga Burek, Przemysław Chojęta (gościnnie), Mariusz Galilejczyk, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Mariusz Ostrowski (gościnnie), Krzysztof Prałat (gościnnie), Michał Wolny, Mirosława Żak

„Najmrodzki,
czyli dawno temu w Gliwicach”

scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński
dramaturg: Martyna Wawrzyniak
dokumentacja historyczna: Tomasz Ogonowski
scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
muzyka: Kamil Pater
projekcje i światła: Michał Głaszczka
ruch sceniczny: Alisa Makarenko
inspicjent: Marek Migdał
producentka: Patrycja Wróbel