Listopadowa premiera – Najmrodzki

Nazywano go królem złodziei i mistrzem ucieczek. Gustował tylko w towarach ekskluzywnych, milicji zbiegł aż 29 razy. Zdzisław Najmrodzki „bohater” z Gliwic. Premiera 30 listopada na Dużej Scenie.

W „Księdze rekordów Guinnessa” odnotowano jego 29 ucieczek z sądów, aresztów, więzień, konwojów. Wyspecjalizował się w okradaniu sklepów należących do sieci Pewex (ponad 70 razy) i kradzieży samochodów marki Polonez (100 samochodów), wyłącznie tej marki.

Najmrodzki, jako bardzo barwna postać nadal jest bohaterem wielu miejskich legend. Jego biografia to doskonały materiał na scenariusz filmu sensacyjnego. Filmu, który rozegramy na scenie…

Zapraszamy na barwną, kryminalno – miłosną opowieść o poszukiwaniu wolności ze znakomitym Mariuszem Ostrowskim w roli Zdzisława Najmrodzkiego.

To gliwickie „Pulp Fiction”, podczas którego możecie spodziewać się zaskakujących zwrotów akcji i wielopłaszczyznowych wątków. Będzie to dynamicznie opowiedziana historia nawiązująca do najlepszych tradycji kinowego dramatu gangsterskiego, w której żywy plan miesza się z projekcjami filmowymi. Ironiczno – groteskowa ballada teatralna, w której prawdziwe wydarzenia mieszają się z incydentami fikcyjnymi.

Na scenie pojawi się korowód zaskakujących postaci m.in. Lech Wałęsa, Tadeusz Różewicz, porucznik Borewicz, Robert De Niro.

KUP BILET

Teatr Miejski w Gliwicach__najmrodzki_fot_r_kazmierczak_26

Mariusz Ostrowski, absolwent wydziału aktorskiego Szkoły Filmowej w Łodzi. Aktor teatralny, filmowy i telewizyjny. Na scenie zadebiutował rolą Podchorążego w „Kordianie” Juliusza Słowackiego w reżyserii Adama Hanuszkiewicza (Teatr Nowy w Warszawie).
Od 2006 roku związany jest z Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi. Ma na swoim koncie kilkadziesiąt ról teatralnych. Współpracował m.in. z Teatrem Polskim w Szczecinie, Teatrem Studyjnym w Łodzi, Teatrem Capitol we Wrocławiu, Teatrem Muzycznym w Gdyni.

Świetnie śpiewa. Publiczność telewizyjna oklaskiwała jego rozmaite wcielenia w programie „Twoja twarz brzmi znajomo”. Poznała go także jako odtwórcę ról w popularnych serialach m.in. „Ranczo”, „Pitbull”, „Ojciec Mateusz”, „Czas honoru”, „M jak Miłość”.

Teatr Miejski w Gliwicach_zdzislaw_najmrodzki_fot_radoslaw_kazmierczak

Jego zdolność transformacji jest zadziwiająca. Na zdjęciu Mariusz Ostrowski jako Zdzisław Najmrodzki.

Towarzyszą mu znakomici aktorzy z naszego stałego zespołu artystycznego: Karolina Olga Burek, Mariusz Galilejczyk, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Michał Wolny oraz zaproszeni specjalnie do tej produkcji  Przemysław Chojęta i Krzysztof Prałat.

„Najmrodzki,
czyli dawno temu w Gliwicach”

scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński
dramaturg: Martyna Wawrzyniak
scenografia i kostiumy: Katarzyna Sankowska
muzyka: Kamil Pater
projekcje i światła: Michał Głaszczka
ruch sceniczny: Alisa Makarenko
inspicjent: Marek Migdał
producentka: Patrycja Wróbel

obsada: Karolina Olga Burek, Przemysław Chojęta (gościnnie), Mariusz Galilejczyk, Aleksandra Maj, Dominika Majewska, Mariusz Ostrowski (gościnnie), Krzysztof Prałat (gościnnie), Michał Wolny

➡ przejdź na stronę spektaklu (klik)