Repertuar dla dorosłych – styczeń

W styczniu na Dużej Scenie: „Psie serce”, „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach”, „Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby”.

12, 13 stycznia – „Psie serce”, wg Michaiła Bułhakowa, reżyseria: Krzysztof Rekowski

Teatr Miejski w Gliwicach Psie serce_fot Bożena NitkaEcce homo. [Szarikow] (…) stopniowo zdobywa samodzielność. Galilejczyk precyzyjnie dokumentuje jego pół zwierzęcy, pół ludzki status. Drapie się w nieoczekiwanych momentach, łypie psim spojrzeniem, próbuje jeść nożem i widelcem, ale palce same zwijają mu się w pięści. Kapitalna, drażniąca rola.
(Łukasz Drewniak, teatralny.pl)

informacja o spektaklu/ bilety online

 

 

17, 18, 19, 20 stycznia – „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach”, scenariusz i reżyseria: Michał Siegoczyński

Doskonałe aktorstwo, cięte dowcipy, barwne postaci, szaleńcze pościgi i brawurowe ucieczki, przenikanie się historii z teraźniejszością i fikcją, a do tego klimatyczna muzyka pozwalająca na przeniesienie się w czasie do lat 80-tych – najnowsza produkcja Teatru Miejskiego w Gliwicach w reżyserii Michała Siegoczyńskiego to majstersztyk!  (
Magdalena Mikrut-Majeranek, Dziennik Teatralny)

informacja o spektaklu/ bilety online

 

 

24, 25, 26, 27 stycznia – „Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby”, wg Hrabala i Haška, reżyseria: Łukasz Czuj

Teatr Miejski w Gliwicach_ Lekcja tańca_fot. Karol BudrewiczCudny spektakl. Przewrotny. Bardzo zabawny i zarazem śmiertelnie poważny. Łukasz Czuj posługuje się groteską, przerysowaniem, a na koniec – kiedy widzowi świat jawi się już na pewno jako dom wariatów – porzuca tę konwencję, by zanim zgasną światła, ustami Pana Bamby (Joanna Gonschorek) powiedzieć coś bardzo serio. Bez udawania. Bez pudrów, masek, peruk i sztucznych wąsów – jakby nie w teatrze. (Piotr Kanigowski, portal 24legnica.pl)

informacja o spektaklu/ bilety online

 

31 stycznia, 1 lutego – „Miłość w Leningradzie”, scenariusz i reżyseria: Łukasz Czuj

Niezwykły – w rzeczywistości i na scenie jest lider grupy „Leningrad” – Sergey Shnurov brawurowo zagrany przez Mariusza Kiljana. Postać to niezwykle charyzmatyczna, rozczarowany życiem artysta, który swoim cynizmem może porwać tłumy. (Ech, jakże to prawdziwe, że porywając je zbacza jednocześnie z drogi punkowej anarchii w kierunku obśmiewanego mainstreamu!) To z jego niewesołych refleksji rodzą się uczestnicy imprezy w petersburskim klubie „Lyubov”. Sterany życiem na krawędzi poeta i bard sprawnie wciąga nas w swoją rzeczywistość, z której wychodzimy jakby bardziej… pognieceni. (Adriana Urgacz-Kuźniak, Prestiż)

informacja o spektaklu/ bilety online