Koncert – Arianna Savall i Petter Udland Johansen z zespołem Hirundo Maris

11.01 ➖ Na Scenie Bajka w kinie AMOK koncert dawnej muzyki bożonarodzeniowej i kolęd w wykonaniu Arianny Savall z zespołem Hirundo Maris. Godz. 19:00

„Śpiew niebiańskiej świątecznej muzyki przynosi nam pokój i nadzieję dla wszystkich” – mówi Arianna Savall. „Śpiew jest jednym z najlepszych sposobów na zbliżenie ludzi. To jest bardzo duchowe. Nie możemy tego dotknąć, ale wszyscy możemy poczuć to głęboko w naszych sercach. ”

Arianna Savall i Petter Udland Johansen wystąpią z zespołem Hirundo Maris w premierowym  programie :

Silent Night – Early Christmas Music and Carols

Teatr Miejski w Gliwicach_katalońskie kolędy

Hirundo Maris, grupa muzyków prowadzona przez pochodzącą z Katalonii Ariannę Savall i Norwega – Pettera Udlanda Johansena, zaprasza nas do odbycia mistycznej podróży w magiczny świat muzyki zimy, adwentu i Bożego Narodzenia. Ten specjalny program muzyczny zawiera utwory o tradycyjnych korzeniach, pieśni z Północy i Południa, muzykę wypełnioną radością, melodie współczesne odtwarzające muzykę przeszłości. Grupa Hirundo Maris znana jest z zamiłowania do tworzenia osobistych i kreatywnych aranżacji łączących ze sobą teraźniejszą wrażliwość artystyczną z muzyką dawną. W programie “Cicha Noc” dawny duch współgra więc z duchem współczesności.

Czyste i ekspresywne głosy Arianny i Pettera spajają się w delikatnym dialogu z różnorodnymi instrumentami. Muzycy Hirundo Maris pochodzą z różnych krajów europejskich: Norwegii, Anglii, Niemiec, Polski, Hiszpanii i Katalonii. W ich muzyce słyszymy radosne dudy, skrzypce, pełne jasności flety, norweskie hardingfele, cynki, kontrabas, poetyckie Dobro, harfy, i śpiewającą perkusję.

Organizatorem koncertu jest Towarzystwo Kulturalne FUGA w Gliwicach
www.tkfuga.pl / www.facebook.com/tkfuga/

Bilety w cenie 45 zł do kupienia online na:
www.teatr.gliwice.pl

w kasach Teatru Miejskiego w Gliwicach
ul. Nowy Świat 55 – 57
ul. Dolnych Wałów 3