„Tchnienie” z Aliną Czyżewską i Łukaszem Kucharzewskim

8 lutego 2019 – Premiera: „Tchnienie” Duncana Macmillana

Para współczesnych młodych ludzi, którzy zdecydowali się na wspólne życie, mierzy się z podjęciem kolejnej ważnej decyzji. Czy chcą, powinni, dadzą radę… mieć dziecko? Kiedy jest dobry moment, choćby na poruszenie tego tematu? Ich rozważania mają charakter osobisty, lecz odnoszą się także do pełnej niepokojów, otaczającej nas rzeczywistości.

To historia obawy o rozpad znanego świata, w skali mikro i makro. To historia o pokoleniu, którym kieruje niepewność, wątpliwości i stres. A przede wszystkim o miłości – niedoskonałej, trudnej, ale prawdziwej. Takiej, od której brakuje tchu.

Dramat Duncana Macmillana „Lungs” („Płuca”) otrzymał w 2013 roku nagrodę The Off West End Theatre Awards w kategorii „Najlepsza Nowa Sztuka”.

Na scenie bardzo mocny aktorski duet – Alina Czyżewska i Łukasz Kucharzewski. Spektakl reżyseruje Rafał Szumski. Za rozwiązania scenograficzne odpowiedzialna jest Aleksandra Grabowska. Ważnym elementem tej realizacji, rozwijającym akcję komentarzem – dopowiedzeniem, będzie grana na żywo muzyka, autorstwa Daniela Malchara.

Charakterystyczna, nieprzyzwoita historia miłosna Duncana Macmillana jest brutalnie szczera, zabawna, ostra i aktualna. Jest odważnie napisana i zdumiewająco skonstruowana. Daje głos pokoleniu, dla którego niepewność jest sposobem na życie. („The Guardian”)

➡ Więcej informacji i zakup biletów