Dziękujemy, że byliście z nami w 2018 roku

Mamy dla Was zajmujące historie, błyskotliwe pomysły reżyserskie a co najważniejsze mocne kreacje aktorskie.

Szanowni Widzowie,

Teatr Miejski w Gliwicach wkroczył z rozmachem w swój trzeci sezon. Szykujemy dla Was wybuchowy początek roku. Mamy dla Was zajmujące historie, błyskotliwe pomysły reżyserskie a co najważniejsze mocne kreacje aktorskie. Na afiszu znakomici autorzy: Bułhakow, Hrabal, Hašek, Tennessee Williams i znane tytuły czyli „Psie serce”, „Lekcja tańca w Zakładzie Weselno-Pogrzebowym Pana Bamby” i ‘Tramwaj zwany pożądaniem”.

W lutym premiera na Małej Scenie – „Tchnienie”. Autor – Duncan Macmillan – gwiazda nowej dramaturgii w intrygującej opowieści o dwójce młodych ludzi z pokolenia Ikea, próbujących zmierzyć się z dylematem: decydować się na dziecko, czy dalej żyć wolnym i swobodnym. Gorączka współczesnego świata odbijająca się w relacji kobieta (Alina Czyżewska) i mężczyzna (Łukasz Kucharzewski).

Wracają gorące tytuły obecnego sezonu. Zachęcamy do zobaczenia (być może ponownego) spektakli: „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” – gangsterskiej ballady w reżyserii Michała Siegoczyńskiego i „Miłości w Leningradzie” – punkowego widowiska teatralnego z piosenkami grupy Leningrad w mojej reżyserii.

W tym sezonie zapraszamy na błyskotliwy, popkulturowy teatr, opowiadany w rytmie rock and rolla. Zobaczcie naszych aktorów, jak intrygujący i coraz to inni są w kolejnych wcieleniach. Mirosława Żak jako Blanche i Katiucha, Mariusz Galilejczyk jako Szarikow i wcielający się w kilkanaście postaci – człowiek kameleon w Najmrodzkim, Dominika Majewska, Izabela Baran, Aleksandra Maj, Karolina Olga Burek, Alina Czyżewska, Michał Wolny, Maciej Piasny, Łukasz Kucharzewski. Rewelacyjnych aktorów gościnnych: Mariusza Kiljana, Tomasza Marsa, Małgorzatę Paukę (półfinalistkę obecnej edycji The Voice of Poland), Mariusza Ostrowskiego, Krzysztofa Prałata, Przemysława Chojętę oraz Joannę Gonschorek, Alberta Pyśka, Pawła Palcata, Mateusza Krzyka, Zuzę Motorniuk, Katarzynę Dworak – aktorów Teatru Modrzejewskiej z Legnicy w koprodukcji o Panu Bambie.

Propozycje na naszej, dziecięcej scenie cieszą się olbrzymim powodzeniem. Bilety trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. W styczniu i lutym – można zobaczyć nowe spektakle „Królową śniegu” i „Malutką czarownicę” oraz starsze przeboje „Dzieci z Bullerbyn”, „W kole” i „Niezwykły lot pilota Pirxa”.

W Nowym Roku życzymy Państwu wielu niezwykłych artystycznych przeżyć, zapewniając, że Teatr Miejski w Gliwicach będzie Was zaskakiwał nowymi pomysłami, wciąż przypominając, że w naszym coraz bardziej rozbieganym i chaotycznym świecie, teatr daje szansę na chwilę prawdziwego wzruszenia czy zabawy. Chwilę absolutnie wyjątkową i odmienną od innych. Dziękujemy, że byliście z nami w 2018 roku.

Łukasz Czuj
Zastępca Dyrektora ds. artystycznych