500 widzów w projekcie

„Teatr dostępny dla wszystkich dzieci”

Już 500 widzów odwiedziło Teatr Miejski w Gliwicach w ramach realizowanego projektu „Teatr dostępny dla wszystkich dzieci”. Dzięki dotacji z programu „Kultura Dostępna” gliwicki teatr umożliwia bezpłatny udział w spektaklach dzieciom z niezamożnych rodzin.

Na półmetku przedsięwzięcia widzimy już jego pozytywne rezultaty – dzieci i rodzice, którzy po raz pierwszy dotarli do nas dzięki projektowi poznali wartościowe propozycje artystyczne i edukacyjne Teatru Miejskiego i stali się naszymi nowymi, bardzo przez nas mile witanymi, widzami. Coraz częściej gościmy ich także na innych organizowanych przez Teatr przedsięwzięciach –  mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego.

Dzięki wsparciu naszych partnerów, którymi są Ośrodek Pomocy Społecznej, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie oraz Stowarzyszenie GTW mogliśmy lepiej poznać oczekiwania naszych nowych widzów i przygotować dla nich kolejne propozycje. W wakacje kilkadziesiąt dzieci weźmie udział w bezpłatnych warsztatach teatralnych opracowanych z myślą o ich rozrywce i rozwoju – mówi Sandra Staletowicz, edukator i koordynator projektu.

W nowym sezonie na uczestników projektu czeka jeszcze kilka spektakli i warsztatów. Zadanie dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.