Nastolatek poszukiwany – casting

Poszukujemy nastoletniego chłopaka do roli Francka, syna głównego bohatera sztuki.

Teatr Miejski w Gliwicach ogłasza casting do spektaklu „Plotka” Francisa Vebera, w reżyserii Cezarego Ibera. Rozpoczęcie prób od razu po ogłoszeniu wyników castingu (premiera – 11 października 2019).

Poszukujemy nastoletniego chłopaka do roli Francka, syna głównego bohatera sztuki. Preferowany bardzo młody wygląd (14-15 lat). Dolna granica wieku kandydatów zgłaszających się na casting  – 16 lat.

Casting odbędzie się 9 września 2019, poniedziałek,  o godz. 13.00, na Małej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach. Kandydaci będą proszeni o zagranie jednej sceny ze sztuki (tekst do pobrania w załączniku). Osoby niepełnoletnie, zgłaszające się do castingu, prosimy również o wydrukowanie i wypełnienie załączonego dokumentu zgód prawnych, wraz z podpisami rodziców/prawnych opiekunów. Przebieg castingu będzie rejestrowany w postaci foto i video.

Szczegółowych informacji dotyczących castingu udziela Dział Promocji Teatru:
darbaczewski@teatr.gliwice.pl (Daniel Arbaczewski)
tel.  +48 503 868 422

 ZAŁĄCZNIKI
tekst sceny
casting zgoda + oświadczenie (osoby niepełnoletnie)

 

O spektaklu:

PLOTKA Francis Veber
reż. Cezary Iber
Komedia / Obyczajowy / Francuski

Pignion to zwykły księgowy,  ciamajda i życiowy nieudacznik, którego zostawiła żona, a syn nie chce mieć z nim nic wspólnego. Na domiar złego chcą go zwolnić z pracy. Ba, nawet samobójstwa nie potrafi popełnić. I nagle na ratunek przychodzi plotka… Dzięki niej, z dnia na dzień, Pignion w oczach wszystkich urasta na postać niezwykłą. Jego dotychczas nudne i nieudane życie zamienia się w ciąg niezwykłych przygód, lub raczej kaskadę barwnych wpadek. Plotka, niczym czarodziejska różdżka zmienia nie tylko jego życie, przydając mu kolorytu i nadając mu nowe sensy, ale też porusza serca innych. Uczy tolerancji, akceptacji, szczerości i odwagi w walce o samych siebie. Ale i Pignion stając się kimś zupełnie innym odważnie wykracza poza dotychczasowe schematy i sięga po szczęście.

PREMIERA: 11 października 2019, piątek, godz. 19.00