Sylwester miejski 2019

źródło: gliwice.eu/aktualnosci/kultura

Rok 2019 pożegnamy 31 grudnia na placu Krakowskim. Gwiazdami wieczoru będą Tomasz Makowiecki, Mietall Waluś, Titus, Sidney Polak i Joka. Imprezę rozkręcą gliwickie zespoły rockowe – Wiewiórka Na Drzewie, Fyl Gut i The Tree. Miasto Gliwice zaprasza!

Sylwestrowe koncerty rozpoczną się o godz. 21.00. Na rozgrzewkę na pl. Krakowskim wystąpią trzy rockowe kapele z Gliwic. Chłopaki z Wiewiórki Na Drzewie mają megapozytywną energię! Grają wybuchową mieszankę rocka, reggae i ska. W tym roku otrzymali nagrodę prezydenta Gliwic w dziedzinie kultury. Muzyka Fyl Gut to prawdziwa, hardcore’owa petarda. Kroku dotrzyma im także kapela The Tree. W obu zespołach śpiewają kobiety – wokalistki z zadziornym, rockowym pazurem.

Później sylwestrową atmosferę podkręcą zaproszone gwiazdy. Na pl. Krakowskim wystąpi Tomasz Makowiecki, dobrze znany fanom muzyki alternatywnej kompozytor i tekściarz. Dla gliwiczan wystąpi też Mietall Waluś, znany z projektów Lenny Valentino i Negatyw. Waluś nagrywał w legendarnym studiu Abbey Road – tym samym, co wcześniej The Beatles.

Ostrą rockową jazdę fanom mocnego brzmienia zapewni Titus, wokalista i gitarzysta kultowego zespołu Acid Drinkers. Tegoroczny sylwester nie zawiedzie także miłośników reggae, którzy będą bawić się na koncercie Sidneya Polaka. Scenę hip-hopową będzie reprezentował Joka, śląski raper znany z formacji Kaliber 44. Będzie moc! (mm)

Tegoroczną edycję sylwestrowej zabawy dla mieszkańców miasta otworzą występy gliwickich zespołów, które poprzedzą koncerty wykonawców wywodzących się z zespołów znanych szerszej publiczności. Bądźcie z nami już od 21-ej, a docenicie siłę rodzimych talentów muzycznych.

THE TREE

gliwicki skład szukający w muzyce dobrej zabawy. Muzycznie poruszają się w granicach szeroko pojętego rocka, czerpiąc z rocka psychodelicznego, punk rocka aż po ska kończąc. Na koncertach nigdy nie brakuje pozytywnej energii, jako że zespół bawi się grając na scenie 🙂 „The Tree” to połączenie nietuzinkowego gitarzysty, nieposkromionego perkusisty, nieprzewidywalnego basisty i niepowtarzalnej wokalistki.

FYL GUT

niezależny gliwicki zespół założony w roku 2014 przez grupę przyjaciół z bogatą historią muzyczną. Ich cechą charakterystyczną jest różnorodność oraz ogromna energia sceniczna. Wywodzą się z odmiennych nurtów muzycznych, szanując je i czerpiąc z nich wzajemnie (od rocka, przez muzykę klasyczną, hardcore, na thrash metalu kończąc). Ten koloryt, oraz to, iż są zespołem z dużym zaangażowaniem i otwartością sprawia, że ich koncerty wywołują spontaniczną interakcję z publicznością.

WIEWIÓRKA NA DRZEWIE

Ich muzyka ma w sobie swojski Śląsk i słoneczną Hiszpanię, ma w sobie radość i refleksję, jest bombą energetyczną z opóźnionym zapłonem. Odłamki zawsze zostają w głowie słuchaczy. Inspiracją do tworzenia muzyki jest przede wszystkim wszechstronność i zainteresowania muzyczne członków kapeli. W piosenkach można usłyszeć ciepłe hiszpańskie rytmy, rocka, reggae i SKA, a kto wsłucha się w gitarę Szatqa, to może usłyszy nawet maleńką szczyptę metalu. Organizator „Hałasu Miasta”i Wiewiórstock’u, tegoroczny laureat I nagrody Prezydenta Miasta Gliwice w dziedzinie kultury, w kategorii „twórczość artystyczna”. Jeżeli jeszcze nie słyszałeś „Wiewiórki na Drzewie”, to czas najwyższy nadrobić zaległości. Uwaga! Produkt silnie uzależniający!