„Wpuść mnie” w ogólnopolskim konkursie

Miło nam poinformować, że spektakl „Wpuść mnie. Dokądkolwiek pójdziemy, będzie szedł za nami.”, w reż. Agaty Biziuk, zakwalifikował się do 26 edycji Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.

Niekwestionowanym zwycięzcą ubiegłorocznej edycji był nasz spektakl „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwiach”, który zgarnął cały szereg nagród. Czy uda się powtórzyć sukces „Najmrodzkiego”? Trzymajcie kciuki.

Organizatorem konkursu jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

Premiera spektaklu „Wpuść mnie” miała miejsce 29 lutego 2020. Reakcje widzów przeszły nasze oczekiwania. Musicie sprawdzić sami. Gramy 5-8 marca oraz 16-17 maja br.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Jan Karow, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Kamila Łapicka, Michał Mizera, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Sabina Zygmanowska.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej_logo