Wirusowi na pohybel!

„Wieczór kawalerski” 18-19 czerwca

No więc działamy, żyjemy, mamy się nieźle, choć epidemiczna nuda omal nie wypatroszyła nas z energii, którą zwykle napędzaliśmy teatralną maszynerię, ale przede wszystkim dusze, serca i umysły naszych widzów. Pandemia, pandemią, ale żyć trzeba! No więc do teatru zapraszamy, bo nam bez Was, widzowie, smutno. Nie skończymy przecież tego kuriozalnego sezonu z nosami na kwintę, przed pustą sceną, nie rozjedziemy się na krajowe wakacje bez pożegnania z Wami. No więc zagramy coś lekkiego, coś rozweselającego, coś z humorem, coś na odegnanie złych myśli, które nas wszystkich duszą. Precz z onlajnem, nich żyje teatr na żywo, przez żywych i dla żywych! Zapraszam na Nowy Świat, na „Wieczór kawalerski” w reż.  Giovanniego Castellanosa, na jedynie dwa, absolutnie wyjątkowe, spektakle 18 i 19 czerwca o godzinie 19.00 – Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Ostatni sezon możemy śmiało określić jako dramatyczny. Pierwsze miesiące dały nam cały szereg sukcesów premierowych od komedii „Plotka”, przez sądowy thriller „Dwunastu gniewnych ludzi”, kabaretowy koncert „Tuwim dla dorosłych”, aż po autorski spektakl Agaty Biziuk „Wpuść mnie”, którego niepokojący, post apokaliptyczny charakter niedługo potem stał się naszą pandemiczną rzeczywistością. Covid wyrwał nas z galopu twórczego i frekwencyjnego, usadzając nas na czterech literach na dobre kilkanaście tygodni. Teraz próbujemy wrócić do formy, ale z rozwagą. Obowiązuje nas specjalny reżim sanitarny, więc szczegółowe informacje na jego temat są dostępne na stronie Teatru i będą na bieżąco aktualizowane. Przed wizytą w teatrze bardzo prosimy o zapoznanie się z wszystkimi obowiązującymi nas – ludzi teatru – zasadami i ich przestrzeganie.

Bilety będą dostępne online na naszej stronie internetowej (namawiamy szczególnie do tej formy zakupu) oraz w kasie kina Bajka (ul Dolnych Wałów 3). Kasa w siedzibie Teatru przy Nowym Świecie pozostaje nieczynna.

Zakupione bilety elektroniczne wystarczy pokazać bileterom przy wejściu do teatru na ekranie telefonu.

kontakt:

Kasa w kinie Bajka (ul. Dolnych Wałów 3)
wtorek – piątek godz. 10.00 – 18.00
(w weekendy nieczynne)

tel. 32 231 56 99
mail. bow@teatr.gliwice.pl