Gramy w sierpniu dla młodych widzów

Otwieramy Małą Scenę. Zapraszamy na „Małą Syrenę” i „Chłopca z Gliwic”.

Teatr Miejski w Gliwicach właśnie zakończył sezon.  Bierzemy oddech i już szykujemy kolejny sezon. W tym roku startujemy wyjątkowo wcześnie bo już w połowie sierpnia. Na początek dwie propozycje dla młodych widzów.

11, 12, 14 sierpnia „Mała Syrena”
26-29 sierpnia „Chłopiec z Gliwic”

Rozpoczynamy wznowieniem spektaklu, za którym wielu naszych widzów już tęskni i o który wypytuje. „Mała Syrena” w reż. Martyny Majewskiej to opowiedziana w nowatorski sposób historia dziewczynki, która rozpoznanaje swoje emocje, uczucia, walczy o swoją niezależność i własne zdanie.  Historia, którą znamy ze zbiorów baśni Andersena została tu przedstawiona w sposób bardzo serio traktujący młodego widza,  bez mizdrzenia się, bez przymilania i nie dając gotowych czarno – białych odpowiedzi.

Wszystko ubrane zostało w intrygującą formę plastyczną, z wykorzystaniem multimediów i autorskich rozwiązań scenicznych. Na festiwalu „Mała Boska Komedia” w Krakowie spektakl zdobył szereg entuzjastycznych opinii od jury dziecięcego.

Kolejną propozycją jest lubiany przez młodą widownię i grany od kilku sezonów „Chłopiec z Gliwic” w reż. Ireneusza Maciejewskiego. Spektakl dla widzów od lat 5 cieszy oko bajecznie kolorową scenografią, zabawnymi kostiumami oraz zaskakującymi formami lalkowymi. Aktorzy wchodzą w interakcje z widzami, prześcigają się w komediowych gagach, przy okazji, w lekkiej formie opowiadając jedną z najciekawszych gliwickich legend. Gorąco polecamy.

Bilety na oba spektakle już są dostępne w sprzedaży na stronie teatr.gliwice.pl. Zachęcamy do tej formy zakupu. Cena biletów na wszystkie wydarzenia to 25 złotych (dorośli i dzieci).

Jednocześnie informujemy, że nasze kasy będą nieczynne w okresie od 3 lipca do 31 lipca.

Do zobaczenia już wkrótce w Teatrze Miejskim w Gliwicach.