Tuwim dla dzieci – premiera online

▬▬ spektakl dostępny do kwietnia 2021 r.

???? ?? ?????????

Nasz projekt „Mamo! Tato! Włącz Teatr!” już ruszył i nazbiera rozpędu. Od kilku dni nasi najmłodsi widzowie mają możliwość oglądania naszej pierwszej propozycji w teatralnym cyklu. Na kanale Facebook i YouTube Teatru Miejskiego w Gliwicach jest już dostępny premierowy spektakl „Pod kolor” w reżyserii Daniela Arbaczewskiego. Zupełnie nieodpłatnie i bez logowania.

Od września spektakl będzie dostępny na żywo w repertuarze Teatru Miejskiego, na co już dziś serdecznie zapraszamy.

A już 5 lipca pojawi się w sieci kolejny tytuł w naszym projekcie „Mamo! Tato! Włącz Teatr”. Będzie to spektakl, który część naszych widzów już zna i cały czas nuci w głowie zasłyszane w nim melodie. Mowa tu o przedstawieniu „Tuwim dla dzieci” w reż. Jerzego Jana Połońskiego. Spektakl dla widzów od lat 5 to wręcz musicalowa podróż przez najsłynniejsze wiersze Juliana Tuwima. Ale jest też kilka utworów, które nasi mali i duzi widzowie będą mogli odkryć po raz pierwszy. W spektaklu bawimy się teatrem przedmiotu, pojawiają się formy lalkowe czy też zabawne kostiumy przemieniające naszych aktorów na przykład w… warzywo.

Dla fanów baśni H.Ch. Andersena i trochę starszych widzów już dziś zapowiadamy spektakl „Mała Syrena” w reż. Martyny Majewskiej. Spektakl będzie dostępny w sieci już w sierpniu.

Zachęcamy Państwa do subskrypcji naszego kanału YouTube i obserwowanie naszej strony Facebook. Wtedy będziecie na bieżąco z naszymi internetowymi propozycjami. Dostęp i linki do spektakli znajdziecie również na naszej stronie internetowej teatr.gliwice.pl

Cały projekt „Mamo! Tato! Włącz teatr!” powstaje w ramach i dzięki dofinansowaniu z programu „Kultura w sieci” organizowanym przez Narodowe Centrum Kultury.
▬▬

Najbliższa premiera w sieci:
„Tuwim dla dzieci” – 5 lipca 2020 (niedziela) godz. 16.00
Spektakl dla widzów od lat 5

Spektakl dostępny: kanał YouTube / Facebook Teatr Miejski w Gliwicach
Nie jest wymagane logowanie. Spektakl nieodpłatny.
Czas trwania spektaklu: 60 minut.
Dostępny do końca kwietnia 2021

Informacja o dofinansowaniu ze środków NCK