Nasz spektakl oglądany w Afryce i Azji

Właśnie otrzymaliśmy informacje, że nasz spektakl „Pod Kolor” w reż. Daniela Arbaczewskiego, który od kilku dni jest dostępny w sieci, oglądają dzieciaki w Ugandzie, Bangladeszu i wielu innych odległych miejscach.

Wszystko za sprawą Face To Face With The World  i Anny Hory-Lis, założycielki i szefowej organizacji, która pracuje ze szkołami i ośrodkami w 28 państwach, głównie w Azji i Afryce.

W działaniach humanitarno-edukacyjnych organizacji  Face to Face With the World uczestniczy 28 państw (w tym 83 instytucje zajmujące się edukacją dzieci i młodzieży). W program są zaangażowane również szkoły polskie,  których uczniowie dzięki akcji mogą poznawać rówieśników z całego świata!  Organizacja prowadzi również bardzo intensywny program adopcyjny, oraz skutecznie pozyskuje fundusze na wspieranie sierocińców, szkół i lokalnych organizacji, w miejscach,  do których żadna inna pomoc nie jest w stanie dotrzeć. W projekcie są takie kraje jak: Ghana, Sierra Leone, Maroko, Kenia, Algieria, Uganda, Pakistan, Bangladesz, Irak, Palestyna, Indie, Afganistan, Syria, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Egipt, Turcja, Gambia, Nigeria, Kamerun, Senegal, Malawi, Tanzania.

To wielki zaszczyt, że możemy podzielić się naszym kawałkiem teatru w zasadzie z całym światem. Jak mówi Pani Anna, pomysłodawczyni i koordynatorka projektu w większości miejsc, gdzie dzieci obejrzały „Pod kolor”,  to pierwsze zetknięcie z teatrem w ogóle. Reakcje dzieciaków są przeróżne, ale wszystkie szalenie wzruszające,  co możecie zobaczyć na załączonych filmach. Więcej materiałów z wędrówek „Pod koloru” po świecie oraz szczegółów o działaniach pomocowych i edukacyjnych znajdziecie na profilu Face to Face With The World na Facebooku. Cały czas spływają nowe relacje od nauczycieli, opiekunów i trenerów z miejsc, które nawet trudno znaleźć na mapie. Tym samym nasz projekt „Mamo! Tato! Włącz Teatr!” nabrał nowego znaczenia.

A tak jednym słowem to jakiś kosmos.