Zmarł Giovanny Castellanos

Z wielkim smutkiem informujemy, że 1 listopada 2020 (niedziela) zmarł współpracujący z nami reżyser Giovanny Castellanos. 

 

Giovanny Castellanos… Giovanny… Giova… Tak nazywali go przyjaciele i współpracownicy. Giova… W tym słowie zawarte było wszystko to, co charakteryzowało tego radosnego, dobrego i wyjątkowego człowieka. Od wielu lat podróżował po Polsce, Europie oraz Stanach Zjednoczonych i reżyserował wspaniałe spektakle. Głównie komedie i farsy, bo śmiech był tym, co cieszyło go najbardziej. Śmiech widowni. Chciał dawać ludziom radość i robił to, wbrew wielu przeciwnościom losu.

Nasza publiczność poznała go dzięki „Wieczorowi kawalerskiemu”, który wyreżyserował w Gliwicach w marcu 2019 roku. Od tej pory spektakl cieszy się dużym powodzeniem i sympatią, a szczery śmiech towarzyszy nam za każdym razem, gdy „Wieczór…” gości na naszej scenie.

Dwa tygodnie temu rozpoczęliśmy, wspólnie z Giovannim, kolejną podróż, która miała zakończyć się w grudniu premierą komedii „Wszystko w rodzinie”, o której sam mówił, że jest najśmieszniejszą farsą jaką zna i że na pewno będziemy się wszyscy przy niej dobrze bawić… Udało mu się skończyć spektakl w krakowskiej „Bagateli” i czekając na oficjalną premierę cieszył się na kolejne spotkanie z gliwicką publicznością i aktorami Teatru Miejskiego.

Dzisiaj wiemy jedno. Giovanny’ego już z nami nie będzie. Ciężka niewydolność płuc, spowodowana zarażeniem koronawirusem zabrała go jego rodzinie, nam i wielu widzom w całej Polsce. Cała załoga Teatru Miejskiego w Gliwicach przesyła pogrążonej w rozpaczy rodzinie wyrazy najszczerszego współczucia. Prosimy o pamięć o nim i modlitwę.

 

P.S – jeśli ktoś chciałby bliżej poznać Giovę, to można zobaczyć wywiad z nim z telewizji ReTV.