Spędź z nami grudzień – warsztaty teatralne online

Na zdjęciu warsztaty teatru cieni dla dzieci. Uczestnicy trzymają w rękach stworzone lalki cieniowe z wykałaczek i papierowych wycinanek. Lalki rzucają cień na ścianę.

W tym roku adwentowy kalendarz wypełniamy propozycjami dla naszych najmłodszych widzów. Codziennie czeka na Was porcja twórczej, radosnej zabawy oraz spora dawka wiedzy.

Warsztaty teatralne online – co to takiego?

Warsztaty to aktywne, twórcze spotkanie, podczas którego zdobywamy nową umiejętność. Nie w teorii, a w praktyce!  Twoim przewodnikiem jest jeden z aktorów naszego teatru, który dzieli się z Tobą pomysłami na stworzenie teatralnych lalek, sztuczek i dekoracji.

Co będzie potrzebne?

Nic skomplikowanego. Każdy film instruktażowy rozpoczyna się od listy materiałów – większość znajdziesz w swoim piórniku.

No nieee, kolejny filmik?

Filmik, ale za to jaki! Krótki, konkretny i inspirujący. Po obejrzeniu każdego z nich będziesz trzymać w swoich rękach zupełnie nową, teatralną zabawkę. Podejmij wyzwanie – stwórz je wszystkie i zaproś najbliższych na Twój własny spektakl. A jeśli tworzenie lalek da Ci przyjemność, może przygotujesz je także jako świąteczne podarki dla rodziców?

Jestem rodzicem – po co mojemu dziecku te warsztaty?

Warsztaty teatralne online to rozwój, wiedza i nowe umiejętności. Każdy z filmów przygotowany został tak, aby motywować do pracy manualnej i utrwalać nowe pojęcia. Ich zwięzła formuła pozwala Twojemu dziecku szybko zauważyć efekty własnych starań. A po zakończeniu pracy – zamykamy komputer i bez prądu bawimy się tym, co sami stworzyliśmy. Satysfakcja gwarantowana!

 

Gdzie znajdę kalendarium warsztatów?

Zajrzyj do Repertuaru Teatru Miejskiego w Gliwicach  –  w zakładce Warsztaty zobaczysz cały nasz grudniowy program. Możesz codziennie wziąć udział w warsztatach teatralnych online przewidzianych danego dnia, albo dowolnie wybrać najciekawsze dla Ciebie tematy. Jeśli film zniknie już z repertuaru, nic straconego. Wkrótce pojawi się TUTAJ.

 

Wziąłem udział we wszystkich warsztatach i pękam z dumy. Co dalej?

Dobra robota! Koniecznie podziel się z nami swoją kolekcją teatralnych zabaw, przesyłając zdjęcie na Facebooku lub Instagramie Teatru Miejskiego w Gliwicach. A my już wkrótce postaramy się zaskoczyć Cię nowymi zadaniami.