Premiera „Powrotu” -Michał Zdunik o spektaklu

Tematem spektaklu „Powrót”, który reżyseruję w Gliwicach  jest konfrontacja młodego rodzeństwa po śmierci matki. Przyjeżdżają do domu, nie widzieli się od dawna – opowiada o swoim spektaklu Michał Zdunik. 

Przyjeżdżają do domu, w którym dwójka z nich nie była od lat. Nie widzieli się od dawna i ta chwila sprawia, że muszą gdzieś spotkać się z demonami przeszłości. Muszą odpowiedzieć sobie na pytania, co ich ukształtowało, z czym musieli walczyć, z czym musieli się zmagać. Ten spektakl jest dla nas ważny, ponieważ myślę, że każdy musi się zmierzyć ze swoimi korzeniami i musi odpowiedzieć na pytania, co z tego chce zachować, a co odrzucić, żeby pójść dalej. W Apokalipsie, poza  katastrofą, która tutaj jest śmiercią matki jest także nadzieja, nowe otwarcie. Apokalipsa daje nadzieję zbawienia, na otworzenie nowej wspólnoty. Chcemy, aby o tym było to przedstawienie.

Michał Zdunik fot. A.Zielińska

Bardzo się cieszę, że Teatr Miejski w Gliwicach wszedł w koprodukcję z Festiwalem Nowe Epifanie, aby stworzyć przestrzeń dla nowoczesnego mówienia o sprawach duchowych, o religii, o współczesnych postawach chrześcijańskich. To są tematy, które chyba są dziś zaniedbywane, a o których nie można zapominać. 

Na scenie zobaczymy dwójkę wspaniałych aktorów Teatru Miejskiego w Gliwicach – Igę Bancewicz i Mariusza Galilejczyka oraz gościnnie świetną aktorkę Magdalenę Jaworską. Współautorem tekstu jest Beniamin Bukowski, zaś scenografię opracowała Katarzyna Wesołowska. Serdecznie zapraszam na spektakl!

Premiera spektalu „Powrót” odbędzie się 27 lutego 2021 r. KUP BILET NA WYDARZENIE

 

 

Wysłuchaj pełnej wypowiedzi Michała Zdunika:

Spektakl “Powrót” powstaje we współpracy Teatru Miejskiego w Gliwicach z Festiwalem Nowe Epifanie jako efekt Laboratorium Nowych Epifanii.

Organizatorem Festiwalu Nowe Epifanie jest Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.