Nowe Epifanie – internetowa premiera „Powrotu”

Spektakl „Powrót” w reżyserii Michała Zdunika będzie miał swoją internetową premierę 11 marca w ramach festiwalu Nowe Epifanie.

Trójka dorosłego rodzeństwa prowadzi rozmowę przy stole.
Trójka dorosłego rodzeństwa prowadzi rozmowę przy stole.

Trwa XII Interdyscyplinarny Festiwal Wielkopostny Nowe Epifanie. Od 11 marca widzowie festiwalu mogą obejrzeć online spektakl Michała Zdunika „Powrót”, który Teatr Miejski w Gliwicach wyprodukował we współpracy z festiwalem.

Bohaterami spektaklu Bukowskiego i Zdunika jest trójka rodzeństwa. Zjeżdżają się do rodzinnego domu, aby pożegnać zmarłą matkę.Muszą urządzić pogrzeb, wyprawić stypę, uporządkować rzeczy. To dla nich mały koniec świata, intymna apokalipsa – wraz z jej śmiercią odchodzą także złudzenia o przeszłości, przerwane zostają ostatnie nici łączące ich z domem.

Jednak to nie będzie tylko zamknięcie rozdziału, ale i otwarcie nowego porządku: wspólnie będą musieli skonfrontować się z pragnieniami, które bali się wypowiedzieć, ze skrywanymi sekretami i nieprzepracowanymi traumami. Tak, jak nowotestamentowa apokalipsa – ich spotkanie także przyniesie oczyszczenie: pytanie jednak, czy po nim jakiekolwiek dalsze życie jest jeszcze możliwe?

Organizatorem Festiwalu Nowe Epifanie jest Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie.

Zobacz spektakl online