Wiosna z Fryderykiem – nowe terminy koncertów

Zapraszamy na Wiosnę z Fryderykiem – na cztery muzyczne wieczory, podczas których twórczość naszego Muzycznego Wieszcza zostanie ukazana w wielu odcieniach jej muzycznej doskonałości przez grono znakomitych wykonawców.

Na fortepianie gra muzyk Takashi Yamamoto.

UWAGA!

W ZWIĄZKU Z OGŁOSZONYM ZAMKNIĘCIEM INSTYTUCJI TERMINY KONCERTÓW ULEGŁY ZMIANIE.

ZAWIESZONA JEST RÓWNIEŻ SPRZEDAŻ BILETÓW. NA WYDARZENIA  SĄ MOŻLIWE TYLKO REZERWACJE TELEFONICZNE LUB MAILOWE:
BOW@TEATR.GLIWICE.PL. / TEL. 32 230 49 68.

W REPERTUARZE, W ZAKŁADCE WYDARZENIA ZNAJDĄ PAŃSTWO AKTUALNE TERMINY POSZCZEGÓLNYCH KONCERTÓW ORAZ SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE O WYKONAWCACH I PROGRAMIE.

O KOLEJNYCH ZMIANACH BĘDZIEMY PAŃSTWA INFORMOWAĆ NA BIEŻĄCO.

 

INFORMACJE O WYDARZENIU:

W związku z panującą pandemią ubiegłoroczna XVIII edycja Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina planowana jest w roku bieżącym. Trwają przygotowania.  Trzech pianistów: PIOTRA ALEXEWICZA, TOMASZA MARUTA, MACIEJA WOTĘ – laureatów 50 Ogólnopolskiego Konkursu Pianistycznego im. F. Chopina (2020), którzy przygotowują się do Konkursu Międzynarodowego usłyszymy na naszej estradzie. Choć twórczość Fryderyka pozostaje głównym nurtem naszych koncertów, to w programie znajdziemy również dzieła innych kompozytorów: F. Schuberta, F. Liszta, R. Schumanna, L. van Beethovena. Warto pamiętać, że każdy z nich jako koncertujący pianista osiągał znaczące sukcesy. R. Schumann jest twórcą niezwykłego dzieła jakim jest Kwintet fortepianowy Es-dur. Kwintet usłyszymy podczas występu WOJCIECHA WALECZKA z  AUKSO ACOUSTIC QUARTET. Ponadto usłyszymy pieśń „Wiosna” w opracowaniu na fortepian przez F. Liszta. W ubiegłym roku świat muzyczny obchodził 250. rocznicę urodzin Ludwiga van B eethovena. Jako kompozytor utworów fortepianowych stworzył dzieło ponadczasowe: 32 sonaty oraz 5 koncertów. Jeden z nich, IV Koncert fortepianowy G-dur zwany 'skowronkowym' z towarzyszeniem POZNAŃSKIEGO KWINTETU SMYCZKOWEGO w wersji kameralnej wykona THEO RANGANATHAN. W wersji kameralnej – już podczas wieczoru finałowego usłyszymy – m.in. Koncert fortepianowy f-moll op.21 F. Chopina. Solistą będzie MACIEJ WOTA, któremu towarzyszyć będzie KWINTET SMYCZKOWY GLIWICKIEJ ORKIESTRY KAMERALNEJ” – pisze w imieniu organizatorów Jan Popis.

Z dużą satysfakcją – po rocznej przerwie – po raz jedenasty pragnę zaprosić Państwa do Palmiarni w Parku im. Fryderyka Chopina w Gliwicach. Egzotyczna roślinność stała się znakomitą scenerią do wykonywania i słuchania muzyki Fryderyka Chopina i innych kompozytorów. Z roku na rok rośnie prestiż i znaczenie wiosennych spotkań z muzyką, czego dowodem niech będzie udział nie tylko pianistów z Polski, ale również innych krajów Europy i świata. Dzięki Państwa uczestnictwu 'Wiosna z Fryderykiem' na stale zagościła w kalendarzu kulturalnym Gliwic i regionu. Dziękując artystom, pomysłodawcom, organizatorom życzę Państwu niezapomnianych artystycznych wrażeń.” – zaprasza Adam Neumann, Prezydent Miasta Gliwice.

 

zdjęcie:  fot.Z.Daniec (materiały organizatora)