Teatralne zakładki idą w miasto

Wkrótce na naszej scenie premiera klasycznego dzieła Mikołaja Gogola. Po klasykę literatury (i nie tylko!) wybierzcie się do gliwickich bibliotek. Czekają tam na czytelników teatralne zakładki do książek.

Poszukując dla siebie nowej lektury, w gliwickich bibliotekach i księgarniach znajdziesz również teatralne zakładki do książek. Z zakładek spoglądają na czytelnika twarze scenicznych wcieleń Tomka Sawyera i Iwana Kuźmicza Podkolesina. W ten sposób zachęcamy czytelników do sięgnięcia po klasyczne pozycje literackie przypominając, że dzieła Mikołaja Gogola czy Marka Twaina zupełnie nie straciły na blasku. Nowe życie zyskały także na naszej scenie – dla dzieci przygotowaliśmy widowiskową adaptację „Przygód Tomka Sawyera” w reżyserii Krzysztofa Materny. Dorosłym polecamy natomiast nadchodzącą premierę „Ożenku” w reżyserii Pawła Aignera. Przeczytaj i zobacz, w dowolnej kolejności!

Otwarta książka "Przygody Tomka Sawyera". W środku książki zakładka Teatru Miejskiego w Gliwicach promująca spektakl "Przygody Tomka Sawyera"

Dowiedz się więcej o współpracy Teatru Miejskiego w Gliwicach z bibliotekami