Amadeusz – wkrótce premiera!

Na Dużej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach trwają próby do spektaklu „Amadeusz” w reżyserii Norberta Rakowskiego – zapraszamy na pierwszą fotorelację z  prób.

” 'Amadeusz’ to tragedia człowieka, który w imię chorobliwych ambicji nie potrafił dostrzec wspaniałości jakie dało mu życie. W swym iluzorycznym zapatrzeniu w samego siebie i wyobrażeniu o sobie, nie tylko nie docenił ofiarowanych mu talentów, ale życie poświęcił na zniszczenie innych i tym samym… zmarnował to co ofiarował mu jego wszechobecny Bóg. Ten temat, niezależnie od chwili w jakiej znajduje się teraz świat nadaje wspaniale skrojonemu utworowi Petera Schaffera uniwersalny wymiar.” – zapowiada spektakl reżyser Norbert Rakowski.

„Na Dużej Scenie naszego Teatru kolejna 'mocna rzecz’. Przygotowujemy dla Was 'Amadeusza’.  Film Miloša Formana pod tym samym tytułem uważany jest za arcydzieło sztuki filmowej. Nagrodzona Oscarem opowieść o życiu Wolfganga Amadeusza Mozarta  to kolejna po ’Dwunastu gniewnych ludziach’ inscenizacja scenariusza filmowego, którą przenosimy dla Państwa na deski  Teatru Miejskiego w Gliwicach.  Historia walki, zazdrości, miłości, zła, szaleństwa i śmierci. Miłości, zabawy, pasji i geniuszu. To wszystko w zanurzone w najpiękniejszej muzyce świata, nieoczywistej scenografii, doskonałym aktorstwie i wspaniałej reżyserii Norberta Rakowskiego, który już 17 czerwca przeniesie Was wraz z całym Zespołem Teatru Miejskiego do magicznego świata wiedeńskich intryg i wyjątkowych osobowości.” – zaprasza Jerzy Jan Połoński, dyrektor artystyczny Teatru Miejskiego w Gliwicach.

PRZEJDŹ DO STRONY SPEKTAKLU I KUP BILETY

Zdjęcia z próby, fot. D. Arbaczewski