Cajo Fabricio – koncert operowy w Ruinach Teatru Victoria

Opera barokowa powraca do Gliwic! Wielkie gwiazdy opery ponownie wystąpią w Ruinach Teatru Victoria w ramach Festiwalu All’improvviso. 26 czerwca zobaczymy operę „Cajo Fabricio”.

Po wielomiesięcznej pandemicznej przerwie gliwicki Międzynarodowy Festiwal Muzyki Dawnej Improwizowanej All’improvviso, który w 2021 r. realizowany jest w kilku odsłonach zaprasza melomanów na wielki powrót opery do Gliwic. 26 czerwca w niezwykłej przestrzeni Ruin Teatru Victoria w Gliwicach zabrzmi opera „Cajo Fabricio” Johanna Adolfa Hasse w wykonaniu znakomitych solistów na czele ze świetnie znanym już gliwickiej publiczności kontratenorem Maxem Emanuelem Cencicem oraz {oh!} Orkiestry Historycznej pod kierownictwem Martyny Pastuszki, zespołu, z którym Festiwal All’improvviso już od 6 lat rozwija przestrzeń dla opery barokowej na Śląsku. Czerwcowe wydarzenie będzie już piątą wspólną premierą realizowaną w Gliwicach, a także kolejną realizowaną w bezpośredniej współpracy z jedną z najsłynniejszych scen operowych na świecie – wiedeńskim Theater an der Wien, gdzie „Cajo Fabricio” zabrzmi dwa dni po gliwickiej premierze.

Wśród solistów usłyszymy czołówkę europejskiej sceny operowej – dzieło, którego fabuła osadzona jest w starożytnym Rzymie wykonają obok Cencica także Nian Wang, Emmanuelle de Negri, Suzanne Jerosme, Bruno de Sá, Nicholas Tamagna oraz Benjamin Hulett.

Organizatorami Festiwalu All’improvviso są Towarzystwo Kulturalne FUGA i Teatr Miejski w Gliwicach.

Bilety na premierę opery „Cajo Fabricio” w ramach Festiwalu All’improvviso można nabyć w kasach Teatru Miejskiego w Gliwicach oraz w serwisie internetowym ticketmaster.pl.

Plakat Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Dawnej Improwizowanej All’improvviso

 

Johann Adolf Hasse – „Cajo Fabricio”

opera 3 aktach,  wersja koncertowa

Max Emanuel Cencic  | Cajo Fabricio

Nian Wang | Pirro

Emmanuelle de Negri | Bircenna

Suzanne Jerosme | Sestia

Bruno de Sá | Volusio

Nicholas Tamagna | Turio

Benjamin Hulett | Cinea