Piosenki na pożegnanie wakacji

Ponad 1500 widzów wzięło udział w wakacyjnych wydarzeniach organizowanych przez Teatr Miejski w Gliwicach. Finałem akcji było koncertowe pożegnanie lata – na Dużej Scenie aktorzy zaśpiewali muzyczne hity z naszych dziecięcych spektakli.

Duża grupa aktorów w kolorowych strojach tańczy na scenie„Teatralny Plac Zabaw przyciągnął do zabawy całe rodziny. Animacje chodnikowe okazały się prawdziwym odkryciem tych wakacji – skakali zarówno najmłodsi jak i najstarsi widzowie. Wiemy, że niezwykle dobrze przyjęto także gościnne i gliwickie spektakle.” – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

W ostatni wieczór wakacji aktorzy wspólnie z dziećmi wyśpiewali i wytańczyli piosenki ze spektakli „Tuwim dla dzieci” i „Przygody Tomka Sawyera”. Po koncercie młodzi widzowie wzięli udział w artystycznych warsztatach, przygotowując między innymi lalki teatralne własnego projektu.

Na pożegnanie każde dziecko otrzymało od nas hipsterski teatralny gadżet. „Uśmiechnięte dzieciaki i ich rodzice są najlepszą reklamą naszego teatru!  Na jesień przygotowaliśmy dla najmłodszych m.in. „Dzieci z Bullerbyn” i „Przygody Tomka Sawyera” – zaprasza do teatru Jerzy Jan Połoński, zastępca dyrektora ds. artystycznych.