Wieczór Teatromana – „Całe życie” i spotkanie z twórcami

Wraz z Nowym Rokiem inaugurujemy nowy cykl spektakli dla tych widzów, którzy głodni są teatralnych spotkań i rozmów z twórcami.  Rozpoczynamy od ekipy fantastycznego „Całego życia” – w teatralnej kawiarni spotkacie  aktorów – Aleksandrę Maj, Antoninę Federowicz, Tomasza Borkowskiego i Macieja Piasnego.  Pierwszy Wieczór Teatromana odbędzie się 18 stycznia 2022 r. o godz. 19:00.

Przy stole siedzą dwie kobiety i młody mężczyzna. Drugi mężczyzna oferuje gościom wino.

„Całe życie” to krwisty, współczesny dramat, z dużą dozą komizmu i mocno zarysowanymi postaciami. Pod koniec lata, w luksusowej willi w Toskanii, para o skomplikowanych relacjach spotyka się z przypadkowymi turystami, którzy podróżują w formule coachsurfingu. Podczas przedłużającego się wieczoru, po kolacji i sporej ilości wina dochodzi do gwałtownych dyskusji i prawdziwej wiwisekcji. Padają mity i wyobrażenia. Wychodzą na jaw frustracje, urazy i sekrety, jakie można zdradzić tylko kompletnie obcym ludziom, których nigdy się już nie zobaczy. Rozpoczyna się gra, której nie można już przerwać. Nikt nie wyjdzie stąd jako zwycięzca, ale i nikt nie pozwoli się pokonać.

Obie bohaterki dramatu formułują swoje życiowe manifesty i zaraz poddają je w wątpliwość, prezentując równocześnie gamę zróżnicowanych emocji, postaw i poglądów, wobec których współczesna kobieta – kobieta, która chce całego życia i zarazem odpowiada za całe życie – musi się określić, a często po prostu sprawdzić na własnej skórze.

W lutym Wieczór Teatromana towarzyszył będzie spektaklowi „Amadeusz” w reżyserii Norberta Rakowskiego, zaś w marcu widzowie spotkają się z twórcami „Kartoteki” w reżyserii Pawła Szkotaka.