II Wieczór Teatromana – poznaj twórców „Amadeusza”

12 lutego zapraszamy na kolejny Wieczór Teatromana – po spektaklu „Amadeusz”  o pracy nad spektaklem opowiedzą aktorzy Karolina Olga Burek, Mateusz Trzmiel i Błażej Wójcik.

Baner promocyjny Wieczoru Teatromana po spektaklu Amadeusz

 

 

 

Wieczór Teatromana to cykl spektakli dla tych widzów, którzy głodni są teatralnych spotkań i rozmów z twórcami.

12 lutego 2022 r. na scenie zaprezentujemy „Amadeusza” Petera Shaffera w reżyserii Norberta Rakowskiego, a tuż po spektaklu porozmawiamy z odtwórcami głównych ról.

W „Amadeuszu” podążamy za podstępną intrygą Antonia Salieriego, kapelmistrza na dworze cesarza Józefa II Habsburga, wymierzoną w Wolfganga Amadeusza Mozarta, genialnego kompozytora. Salieri nie może pogodzić się z własną artystyczną miernością, tym bardziej dotkliwą na tle olśniewającego talentu Mozarta. Zazdrości mu nie tylko muzycznego geniuszu, ale też młodzieńczej radości i dezynwoltury. Salieri nie pojmuje, dlaczego Mozart, ów chichoczący błazen opowiadający sprośne dowcipy, otrzymał od Boga tak wyjątkowy dar, czyniący jego dzieła nieśmiertelnymi. Podążamy za człowiekiem trawionym narastającą zawiścią wobec artysty i pałającego nienawiścią do Boga, któremu wyrzuca niesprawiedliwość i odtrącenie.

PRZEJDŹ DO STRONY SPEKTAKLU I KUP BILET NA WYDARZENIE