„Kartoteka” – wprowadzenie reżyserskie do spektaklu

18 marca 2022 r. zapraszamy na wyjątkowy pokaz „Kartoteki” Tadeusza Różewicza – do spektaklu wprowadzi widzów reżyser Paweł Szkotak.

Spotkanie z reżyserem odbędzie się 18 marca (piątek) o godz. 9:30 na Dużej Scenie Teatru Miejskiego w Gliwicach.

Szczególnie polecamy udział w wydarzeniu uczniom szkół ponadpodstawowych  – to znakomita okazja, aby wprowadzić uczniów do twórczości Tadeusza Różewicza i z większą uważnością zobaczyć znakomity spektakl Pawła Szkotaka.

PRZEJDŹ DO STRONY SPEKTAKLU I KUP BILET NA WYDARZENIE


Paweł Szkotak o spektaklu:

Kartoteka jest tekstem, który posiada szereg tajemnic, jakie odkrywamy podczas pracy. Jedna z nich jest związana z traumą wojenną i nie sposób rozpatrywać tekstu w oderwaniu od tego problemu. (…) Drugi temat jest bardzo bliski dzisiejszemu odbiorcy, ponieważ bohater Różewicza ma problem z podejmowaniem decyzji. (…) Jest jeszcze bardzo ważny, interesujący wątek, jego relacji rodzinnych. Nie jest bez znaczenia jak bohater był traktowany, gdy był dzieckiem, jakie przekazy do niego docierały.  No i oczywiście nie można pominąć niezwykle interesujących relacji bohatera z kobietami, które pojawiają się w spektaklu – z Polkami, z Niemką, która do niego przychodzi. Problem z wybaczaniem, z puszczaniem w niepamięć to także niezwykle ważne zagadnienia, które ciągle rezonują, pomimo, że minęło tyle lat od zakończenia wojny. Dla wielu ludzi wciąż ma to znaczenie.

 

PRZECZYTAJ WYWIAD Z REŻYSEREM

WIĘCEJ O REŻYSERZE