Nasze spektakle w 28. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Spektakle „Całe życie” i „Dziki Wschód” zostały zakwalifikowane do 28. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. Niebawem kolejny raz zaprezentujemy je na naszych scenach.

Dwie kobiety i mężczyzna tańczą

„Całe życie” Joanny Oparek w reżyserii autorki pokażemy 26 i 27 lutego oraz 1 marca. „Dziki Wschód” Przemysława Pilarskiego w reżyserii Jerzego Jana Połońskiego zobaczycie ponownie w kwietniu.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii na jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Konkurs organizowany jest przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. W I etapie Konkursu spektakle ocenia Komisja Artystyczna w składzie: Paweł Kluszczyński, Katarzyna Lemańska, Andrzej Lis, Jacek Sieradzki (przewodniczący), Katarzyna Tokarska-Stangret, Wiktoria Tabak, Agnieszka Wójtowicz.

W 25. edycji Konkursu szereg nagród zdobył nasz spektakl „Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach” Michała Siegoczyńskiego w reżyserii autora. Trzymamy kciuki za powodzenie kolejnych gliwickich spektakli w tegorocznej odsłonie konkursu.

 

fot. Michał Buksa