Teatr dla dzieci w marcu

W marcu na Scenie Kameralnej zaprezentujemy dwa spektakle dla młodych widzów – intrygującą „Małą Syrenę” i chwytające za nastoletnie serca przedstawienie „Nina i Paul”.

„Mała Syrena” wywiedziona z klasycznej baśni Hansa Christiana Andersena w reżyserii Martyny Majewskiej skłania do zastanowienia nad zagadnieniem legendarnej prawdziwej miłości we współczesnym świecie.  Czy warto umrzeć z miłości? Czy istnieje miłość nieprawdziwa? Twórcy są dalecy od dydaktyzmu i pozostawiają duże pole do interpretacji dzieciom i rodzicom.

W warstwie wizualnej spektakl wykorzystuje nowe media i współczesną scenografię opartą na metaforze. Główna bohaterka nie jest tradycyjną, piękną księżniczką… postać ta zadziornie wpisuje się w  nurt #dreambigprincess, zachęcający dziewczynki do walki o swoje marzenia i swoje miejsce w świecie. Spektakl zobaczycie 9, 10, 11, 12 i 13 marca. 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SPEKTAKLU

 

„Nina i Paul”  to spektakl dla nastoletnich widzów, który mówi ich językiem – mówi do nich i o nich. Jest jak strumień niekontrolowanych myśli, pierwszych emocji, buntów i zawstydzeń, trudnych pytań stawianych sobie i światu. Historia dziewczyny i chłopca jest zapisem zaledwie kilku godzin ich życia – ale godzin, które zostawią wspomnienie na wiele lat. Pierwsza przyjaźń, pierwszy pocałunek, pierwsze – dotknięcie nieba. Spektakl zobaczycie 27, 29 i 30 marca. 

PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SPEKTAKLU