12. Noc Teatrów GZM

Zarezerwujcie ten wieczór dla teatru – 17 września zapraszamy do udziału w wydarzeniach 12. Nocy Teatrów GZM.

Kobieta i mężczyzna rozmawiają, siedząc na kanapie. Na przeciwko nich mężczyzna siedzący na krześle. Wszyscy uśmiechają się.

W Teatrze Miejskim w Gliwicach zaprezentujemy w ramach 12. Nocy Teatrów GZM „Całe życie” Joanny Oparek w reżyserii autorki (PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SPEKTAKLU) oraz „Przygody Tomka Sawyera” M. Twaina w reżyserii Krzysztofa Materny (PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SPEKTAKLU). Bilety na spektakle w cenie specjalnej 15 zł dostępne są już w kasach teatru i na naszej stronie internetowej.

Spektaklom towarzyszą wydarzenia specjalne:

  • W godz. 18:00 – 18:45 zapraszamy dzieci na warsztaty taneczne i wokalne, nawiązujące do spektaklu „Przygody Tomka Sawyera”.

Obowiązują bezpłatne wejściówki, które można odebrać od 1 września w kasie Kina Amok. Ilość miejsc ograniczona!

  • O godz. 21:15 po spektaklu „Całe życie” na Scenie Kameralnej odbędzie się wieczór z poezją Joanny Oparek.                                                                             Spotkanie poświęcone najnowszemu tomikowi poezji autorki pt. „Małe Powinności” poprowadzi Juliusz Pielichowski. Wstęp wolny.

 

Organizatorem Nocy Teatrów GZM jest Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia. W 13 teatrach na  kilkunastu scenach będzie można obejrzeć aż 22 spektakle, a także wziąć udział w ponad 50. atrakcjach specjalnych – warsztatach, grach, spotkaniach z twórcami, koncertach, zwiedzaniu teatralnych kulis i wielu, wielu innych. Do wyboru – najlepsze spektakle minionego sezonu, a także świeżutkie, wrześniowe premiery – komedie, dramaty, spektakle muzyczne i taneczne, klasyczne i eksperymentalne, dla dorosłych i dla dzieci. Tradycją Nocy Teatrów GZM jest też darmowa komunikacja dla wszystkich, którzy 17 września wybiorą się do teatru.

Cały program 12. Nocy Teatrów GZM dostępny jest na stronie www.nocteatrowgzm.pl

Taka gratka zdarza się tylko raz w roku, nie zwlekajcie więc z przejrzeniem repertuaru,  zakupem biletów i rezerwacją miejsc. Zapraszamy!

Logo 12. Nocy Teatrów Metropolii

Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia