„Kartoteka” – gliwickie dzieło Różewicza

 Czy sztuka może zmierzyć się z traumami i demonami wojny, z ogromem nieszczęść, które ona przyniosła? Spektakl w reżyserii Pawła Szkotaka zaprezentujemy 28 i 29 października.

 

Kartoteka

Tadeusz Różewicz mieszkał w Gliwicach wraz z rodziną przez blisko dwadzieścia lat, pisząc tutaj dzieła, które odmieniły oblicze polskiej poezji i dramatu współczesnego. W 100. rocznicę urodzin artysty jego najbardziej znany utwór sceniczny, „Kartoteka” został po raz pierwszy wystawiony w mieście, w którym powstał.

Bohater utworu, pozbawiony wiary i nadziei, nie jest zdolny do podjęcia żadnego działania, nie potrafi, albo też nie chce podejmować decyzji, pogrążony w  meandrach własnej pamięci skąd nieustannie powracają do niego pozostałe postaci dramatu. Co doprowadziło go do bezwładu, wypalenia i pustki?

PRZEJDŹ DO STRONY SPEKTAKLU

29 października pokazowi spektaklu towarzyszą zajęcia Teatralnej Opiekunki – rodzice mogą przyprowadzić ze sobą do teatru dzieci, którymi podczas spektaklu zajmie się wykwalifikowany pedagog. PRZECZYTAJ WIĘCEJ O TEATRALNEJ OPIEKUNCE