PREMIERA: Mity albo jak zostałem Heraklesem

29 kwietnia zapraszamy na premierę spektaklu dla dzieci pod tytułem „Mity albo jak zostałem Heraklesem” w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego.

Co łączy powstanie świata, Orfeusza, Eurydykę, Tezeusza, Dedala, Ikara, Zeusa, Herę, klocki Lego i grający posąg Arystotelesa? Chłopiec o imieniu Marceli, który sam siebie nazwał… Heraklesem.

„Specjalnie dla młodych widzów pokażemy mityczne historie antycznej Grecji, które wprowadzają dzieci w świat kultury, symboliki, rozszerzają ich umiejętności językowe i uczą  myślenia. Poprzednie pokolenia uczniów zaczytywały się w mitach Parandowskiego. Tym razem mity na język współczesności przełożyła Katarzyna Błaszczyńska. Możecie się spodziewać nie tylko świetnej zabawy, ale też atrakcyjnej lekcji starożytnej kultury. To nasza teatralna lektura obowiązkowa. Spełniamy tym samym wyrażane wielokrotnie życzenia nauczycieli i dyrektorów gliwickich szkół i serdecznie ich do teatru wraz z uczniami zapraszamy”  – zapowiada Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach.

PRZEJDŹ DO STRONY SPEKTAKLU I KUP BILET

Tekst: Katarzyna Błaszczyńska

Reżyseria: Bartłomiej Błaszczyński

Scenografia i kostiumy: Joanna Martyniuk

Muzyka: Jakub Adamiak

Występują:

Aleksandra GałczyńskaŁukasz KaczmarekPaweł MajchrowskiMaciej Piasny