Wakacyjne warsztaty teatralne

Turnusy teatralne, warsztaty musicalowe, zwiedzanie teatru – dla dzieci spędzających lato w mieście gliwicki teatr przygotował kilka ciekawych propozycji.

Duża grupa aktorów na scenie w tańcu

 

TYGODNIOWE WARSZTATY AKTORSKIE

„Jak co roku przygotowujemy atrakcyjne zajęcia wakacyjne. Stawiamy na dobrą zabawę w ruchu, budowanie relacji z innymi i rozwój indywidualnych talentów. To nie tylko szansa na twórczy rozwój najmłodszych, ale też pomoc w organizacji czasu wolnego dla rodziców.” – mówi Grzegorz Krawczyk, dyrektor Teatru Miejskiego w Gliwicach. W lipcu aktor Kornel Sadowski poprowadzi dla dzieci dwa turnusy tygodniowych warsztatów aktorskich. W ostatnim dniu zajęć zapraszamy rodziców i opiekunów na minipokaz naszej pracy. „Dorośli są zawsze zaskoczeni pomysłowością i pracowitością dzieci.” – mówi aktor. Turnus 3-7 lipca przeznaczony jest dla dzieci w wieku 7-10 lat, a w terminie 10-14 lipca pracować będzie grupa 11-14 latków.

PIOSENKI I CHOREOGRAFIE

Warsztaty musicalowe to nowy pomysł pary aktorów, Karoliny Olgi Burek i Macieja Piasnego. „Uwielbiamy śpiewać dla dzieci i z dziećmi. Do przygotowania zajęć zainspirowali nas młodzi widzowie, którzy po spektaklu „Przygody Tomka Sawyera” wprost nie chcą nas wypuścić ze wspólnych tańców. Na warsztatach musicalowych nauczymy się utworów ze spektaklu.” – zaprasza Karolina Olga Burek. Zajęcia odbędą się 7, 21 i 28 sierpnia.

PÓŁKOLONIE DO TEATRU

Teatr przygotował także propozycję dla organizatorów półkolonii. W wybranych terminach aktorzy poprowadzą warsztaty aktorskie, a także oprowadzą dzieci po teatralnych zakamarkach.

 

Na wszystkie zajęcia obowiązują zapisy –  SPRAWDŹ PEŁNY PROGRAM