Dla szkół i przedszkoli

Sztuki dobrze jest doświadczać w działaniu. Warsztaty i lekcje teatralne w Teatrze Miejskim w Gliwicach to aktywne zdobywanie wiedzy, chwila namysłu i mnóstwo dobrej zabawy!


DLA SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH

SPEKTAKL ” KARTOTEKA” Z WPROWADZENIEM REŻYSERSKIM

18 marca 2022 r. o godz. 9:30 zapraszamy na wyjątkowy pokaz „Kartoteki” Tadeusza Różewicza – do spektaklu wprowadzi widzów reżyser Paweł Szkotak. Szczególnie polecamy udział w wydarzeniu uczniom szkół ponadpodstawowych  – to znakomita okazja, aby wprowadzić uczniów do twórczości Tadeusza Różewicza i z większą uważnością zobaczyć znakomity spektakl Pawła Szkotaka.

PRZEJDŹ DO STRONY SPEKTAKLU I KUP BILET NA WYDARZENIE


STYCZEŃ/LUTY '2022

WARSZTATY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH

1) ZWIEDZANIE TEATRU ( dla dzieci w wieku 5-12 lat)

W czasie spaceru dzieci zaglądają do niedostępnych na co dzień zakamarków teatru – zwiedzają garderoby, poznają sekrety charakteryzacji, poznają zadania inspicjenta i suflera. Z bliska przyglądamy się scenie, kulisom i poznajemy teatralne obyczaje.

Prowadzący : Iga Bancewicz

Czas trwania:  45 minut

Cena : 6 zł/os.

Terminy:

17 stycznia (poniedziałek) godz. 9:00 i 10:30

24 stycznia (poniedziałek) godz. 9:00 i 10:30

7 lutego (poniedziałek) godz. 9:00 i 10:30

 

2) PODSTAWOWE ZADANIA AKTORSKIE  ( dla uczniów klas I-VIII szkoły podstawowej)

Te wypełnione ruchem i działaniem warsztaty przybliżają dzieciom podstawy pracy aktora. Uczestnicy odkrywają plastykę ciała, ćwiczą emisję głosu i techniki improwizacji. W trakcie trwania warsztatu kształtowane są umiejętności pracy zespołowej, odpowiedzialności za kolegów i koleżanki, wyrażania emocji. Jest też oczywiście mnóstwo dobrej zabawy!

Prowadzenie: Kornel Sadowski, Mariusz Galilejczyk

Czas trwania : 1h

Cena : 6 zł/os.

Dzieci stoją w kole na dziedzińcu Teatru Miejskiego w Gliwicach. Nad ich głowami kolorowe materiały pełniące rolę zadaszenia. Dzieci powtarzają ruchy za aktorem.

Terminy:

18 stycznia (poniedziałek) godz. 9:00 i 10:30

24 stycznia (poniedziałek) godz. 9:30 i 11:00

25 stycznia (wtorek) godz. 9:30 i 11:15

7 lutego (poniedziałek) godz. 9:30 i 11:00

3) WARSZTAT KREATYWNOŚCI  ( dla uczniów od IV klasy szkoły podstawowej)

Zapraszamy Was na rozgrzewkę z twórczego myślenia i działania  – bez wyobraźni i kreatywności nie istniałaby nie tylko sztuka, ale i matematyka, filozofia, żarówka i koło. Umiejętności twórczego myślenia w obecnych czasach są nieocenione. W trakcie warsztatu pokazujemy, jak kreatywność wspomaga nas w różnych dziedzinach życia.

Milena Jabłońska

Prowadzenie: Milena Jabłońska

Czas trwania: 1h

Cena 6 zł/os.

Terminy:

27 stycznia (środa) godz. 9:00 i 10:30

4 lutego (piątek) godz. 9:oo i 10:30

 

 

4) WARSZTAT LALKOWY ( dla dzieci od 5 lat i uczniów szkoły podstawowej)

Uczestnicy zajęć samodzielnie wykonują lalki z przedmiotów codziennego użytku. Pod okiem aktora-lalkarza poznają podstawowe zasady ożywiania przedmiotów i tworzą mini etiudy lalkarskie.

Dzieci trzymają w rękach samodzielnie przygotowane lalki teatralne zrobione z drewnianych łyżek

Prowadzenie: Milena Jabłońska

Czas trwania: 1h

Cena: 9 zł/os.

Terminy:

20 stycznia (czwartek) godz. 9:00 i 10:30

3 lutego (czwartek godz. 9:00 i 10:30

10 lutego (czwartek) godz. 9:00 i 10:30

 

Zapisy: Aby zgłosić klasę do udziału w warsztatach prosimy o przesłanie na adres edukacja@teatr.gliwice.pl wiadomości z podaniem nazwy szkoły, klasy, ilości uczniów, nazwisko i numer telefonu nauczyciela oraz wybranego tytułu i daty warsztatu.

 


WOKÓŁ „KARTOTEKI” TADEUSZA RÓŻEWICZA  – scenariusz lekcji dla szkół ponadpodstawowych

Plakat promujący spektakl Kartoteka w reżyserii Pawła Szkotaka

Zapraszamy Nauczycieli języka polskiego do przeprowadzenia lekcji poświęconej „Kartotece” Tadeusza Różewicza. Lekcja stanowi wartościowy komentarz do spektaklu  w reżyserii Pawła Szkotaka, na który zapraszamy klasy szkół ponadpodstawowych. Można ją także przeprowadzić bez udziału w spektaklu, wpisując się w obchody 100. rocznicy urodzin Poety.

Aby otrzymać bezpłatny konspekt lekcji „Kartoteka” Tadeusza Różewicza  jako dramat nowożytny  prosimy o dołączenie do Newslettera Nauczycielskiego i zaznaczenie poziomu kształcenia Szkoła ponadpodstawowa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ


 


W naszym archiwum możecie zobaczyć jakie projekty prowadziliśmy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w poprzednich sezonach:

ARCHIWUM