Dla szkół i przedszkoli

Sztuki dobrze jest doświadczać w działaniu. Warsztaty i lekcje teatralne w Teatrze Miejskim w Gliwicach to aktywne zdobywanie wiedzy, chwila namysłu i mnóstwo dobrej zabawy!


WARSZTATY DLA GRUP ZORGANIZOWANYCH W SEZONIE 2023/2024

1) ZWIEDZANIE TEATRU ( dla wszystkich grup wiekowych)

W czasie spaceru dzieci zaglądają do niedostępnych na co dzień zakamarków teatru – zwiedzają garderoby, poznają sekrety charakteryzacji, poznają zadania inspicjenta i suflera. Z bliska przyglądamy się scenie, kulisom i poznajemy teatralne obyczaje.

Czas trwania:  1h lub 40 min. dla młodszych grup przedszkolnych

Cena : 10 zł/os.

 

 

 

 

 

2) PODSTAWOWE ZADANIA AKTORSKIE  ( dla wszystkich grup wiekowych)

Te wypełnione ruchem i działaniem warsztaty przybliżają dzieciom podstawy pracy aktora. Uczestnicy odkrywają plastykę ciała, ćwiczą emisję głosu i techniki improwizacji. W trakcie trwania warsztatu kształtowane są umiejętności pracy zespołowej, odpowiedzialności za kolegów i koleżanki, wyrażania emocji. Jest też oczywiście mnóstwo dobrej zabawy!

Czas trwania : 1h lub 40 min. dla młodszych grup przedszkolnych

Cena : 10 zł/os.

Dzieci stoją w kole na dziedzińcu Teatru Miejskiego w Gliwicach. Nad ich głowami kolorowe materiały pełniące rolę zadaszenia. Dzieci powtarzają ruchy za aktorem.

 

 

 

 


NAJBLIŻSZE TERMINY: 

6 listopada, 27 listopada, 4 grudnia, 11 grudnia, 8 stycznia, 22 stycznia, 12 lutego, 26 lutego, 4 marca, 18 marca.

Proponowane godziny: 9:00, 10:00, 11:00, 12:00.

 

ZAPISY:

Aby zgłosić klasę do udziału w warsztatach prosimy o przesłanie na adres edukacja@teatr.gliwice.pl wiadomości z podaniem nazwy szkoły, klasy, ilości uczniów, nazwisko i numer telefonu nauczyciela oraz wybranego tytułu warsztatu.

Ilość miejsc ograniczona.


WOKÓŁ „KARTOTEKI” TADEUSZA RÓŻEWICZA  – scenariusz lekcji dla szkół ponadpodstawowych

Plakat promujący spektakl Kartoteka w reżyserii Pawła Szkotaka

Zapraszamy Nauczycieli języka polskiego do przeprowadzenia lekcji poświęconej „Kartotece” Tadeusza Różewicza. Lekcja stanowi wartościowy komentarz do spektaklu  w reżyserii Pawła Szkotaka, na który zapraszamy klasy szkół ponadpodstawowych. Można ją także przeprowadzić bez udziału w spektaklu, wpisując się w obchody 100. rocznicy urodzin Poety.

Aby otrzymać bezpłatny konspekt lekcji „Kartoteka” Tadeusza Różewicza  jako dramat nowożytny  prosimy o dołączenie do Newslettera Nauczycielskiego i zaznaczenie poziomu kształcenia Szkoła ponadpodstawowa.

DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ


W naszym archiwum możecie zobaczyć jakie projekty prowadziliśmy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w poprzednich sezonach:

ARCHIWUM