warsztaty dla grup zorganizowanych

20 kwietnia, g. 9.00, 11.30 – warsztaty artystyczne „ Wycieczka do Zoo im. Jana Brzechwy”
Prowadzący: Tomasz Broda
Propozycja zabawy dla najmłodszych, która pobudzając wyobraźnię. Jednocześnie jest szaloną lekcją wychowania plastycznego – bez dzwonków, prac na zadany temat, konieczności szorowania blatów i mycia pędzli. Tu w ciągu kilkudziesięciu minut i z pomocą kolorowych papierów, gąbek, piłeczek pingpongowych, guzików, zmywaków, klamerek i zakrętek od słoików jesteśmy w stanie wyczarować baśniowy świat i zamienić się w smoka, ufoludka, jednorożca, czy dziwne zwierzę, które jeszcze nie ma nazwy. Te warsztaty to nieskrępowana gra wyobraźni, zabawa na pograniczu teatru i performance’u. Inspiracją będzie opowieść wywiedziona z wiersza „ZOO” Jana Brzechwy.

Wiek uczestników: 7-12 lat
Ilość miejsc: 1 grupa klasowa (20-25 osób)
Czas trwania: 90 min
Cena: 8zł/osoba
Miejsce: Scena Mikro

23, 24  kwietnia, g. 9.00, 11.30 – warsztaty „Są dzieci skórzane, są dzieci wełniane” inspirowane bajką „Babcia robi na drutach” Uriego Orleva
Prowadzące: Zuzanna Bojda i Joanna Oleksy

Bajka pt. „Babcia robi na drutach” to poruszająca historia o nieakceptacji i niezrozumieniu „wełnianych” dzieci przez ich „skórzanych” rówieśników oraz dorosłych. Ta piękna opowieść o „innym-obcym”, który nie przystaje do otoczenia niesie za sobą ponadczasowy, uniwersalny przekaz skierowany przeciwko dyskryminacji i wykluczeniu. Uczestnicy zajęć zapoznają się z treścią bajki i wspólnie z prowadzącymi odczytają zawarte w niej przesłanie. Porozmawiają o tym, czym jest tolerancja i dlaczego warto znać to słowo i na stałe wprowadzić je nie tylko do własnego słownika, ale i życia. Dzieci stworzą także własne, oryginalne kostiumy oraz poznają techniki improwizacji teatralnej.

Wiek uczestników: 7-12 lat
Ilość miejsc: 1 grupa klasowa (20-25 osób)
Czas trwania: 90 min
Cena: 8zł/osoba
Miejsce: Scena Mikro

7, 8 maja, g. 10.15, 12.15 – warsztaty „Jesteśmy z Gliwic – warsztaty dla dzieci i rodziców wokół spektaklu „Chłopiec z Gliwic”
Podczas warsztatów dzieci odkryją historię Gliwic, ich dzielnice i ważne fakty o swoim mieście. Porozmawiamy o tym, co znaczy słowo „wspólnota” i ważnych pojęciach, które łączą ludzi mieszkających w jednym mieście.

Wiek uczestników: 5-8 lat
Ilość miejsc: 1 grupa klasowa (20-25 osób)
Czas trwania: 60 min
Cena: 5zł/osoba
Miejsce: Scena Mikro