Aleksandra Grabowska

Scenografka i autorka kostiumów do spektaklu „Tchnienie”. Urodzona 1995 w Krakowie. Absolwentka Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Sztuk Pięknych w Krakowie. Studentka V roku Wydziału Malarstwa, kierunek Scenografia na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie.

Własną realizacją zadebiutowała w 2018 roku w Teatrze Bagatela. Zrealizowała scenografię i kostiumy do spektaklu „Żyd” Artura Pałygi, we współpracy z reżyserem Andrzejem Błażewiczem. Później, kolejno, „Małą Syrenkę” w Teatrze Nowym Proxima oraz „Śluby Panieńskie” w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Pracowała z Agatą Dudą-Gracz przy realizacji spektakli „Śmierć przyjeżdża w środę” Teatr im. Kochanowskiego w Opolu, „Makbet” Teatr Capitol we Wrocławiu, koncercie galowym „Budorigum” w ramach 37. PPA oraz przy powstawaniu „Starego Testamentu” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. Jako asystent scenografa współpracowała z Markiem Braunem.

Brała udział w wystawach w  Lublinie, w ramach Festiwalu Scena w Budowie, organizowanym przez Leszka Mądzika, Krakowie, Zakopanym i Wiedniu.