Anna Maria Moś-Domagała

Ania o sobie:

Absolwentka Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku (2018). Pochodzę z Bielska-Białej, skąd po maturze przeprowadziłam się do Krakowa, a dwa lata później rozpoczęłam naukę w białostockiej szkole. W trakcie studiów zrealizowałam kilka projektów, dzięki którym miałam okazję wystąpić m. in. na festiwalu INCANTI w Turynie i Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Lalek “Spotkania” w Nitrze. Uczestniczyłam też w warsztatach prowadzonych przez Divadlo Continuo w czeskich Malovicach, a także warsztatach szermierki scenicznej. Przygoda z szermierką zaowocowała uczestnictwem w Mistrzostwach Świata w Szermierce Scenicznej w Rosji.

Moim żywiołem jest zdecydowanie woda, dlatego też ze sportów często wybieram pływanie, a z kierunków podróży te, które znajdują się w pobliżu morza lub jeziora. Jestem ogromną fanką serialu Przyjaciele, a także twórczości Piny Bausch i Pedro Almodovara. Uwielbiam kuchnię włoską, ale zawsze można mnie przekupić dużą porcją frytek. Od niedawna jestem też szczęśliwą posiadaczką wesołego czworonoga.

Anna Moś gra w naszym teatrze w spektaklach : “Tuwim dla dorosłych” reż. J.J.Połoński,  “Przygody Tomka Sawyera” reż. K.Materna, “Malutka Czarownica” reż. D.Arbaczewski, “Dzieci z Bullerbyn” reż. J.J.Połoński, “Tuwim dla dzieci” reż. J.J.Połoński, “Mała Syrena” reż. M.Majewska, “Królowa Śniegu” reż. P.Jaszczak.