Jacek Jabrzyk

Teatr Miejski w Gliwicach_ Jacek Jabrzyk1

Polski reżyser teatralny. Studiował polonistykę na Uniwersytecie Opolskim, Wiedzę o Teatrze na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie oraz reżyserię w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

To nie jest jego pierwsze spotkanie z twórczością Tennessee Williamsa w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu zrealizował „Szklaną menażerię”.

Inne wybrane realizacje:
„W.B.” na podstawie „Przebudzenia wiosny” Franka Wedekinda, „Zabawę” Sławomira Mrożka oraz „Wroga ludu” Henryka Ibsena w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie
„Czas kochania, czas umierania” Fritza Katera w Teatrze im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu
„Wieczór trzech króli” Williama Szekspira w Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu
„Dziady. Transformacje” na podstawie „Dziadów” Adama Mickiewicza w Teatrze im. Wilama Horzycy w Toruniu (spektakl uhonorowany nagrodą UMK za największe wydarzenie sezonu 2011/2012)
„Nasze miasto” Thorntona Wildera (dyplom studentów Wydziału Aktorskiego Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, Filia we Wrocławiu)
przedstawienie operowe „Aleko” Siergieja Rachmaninowa (dyplom studentów Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu)
„Rewizora” Nikołaja Gogola w Teatrze Dramatycznym im. Aleksandra Węgierki w Białymstoku.