Kamil Pater

Gitarzysta, producent muzyczny, improwizator, kompozytor. Współtwórca wyróżniających się zespołów na scenie muzyki alternatywnej i jazzowej: JAAA!, POWIDOK, Contemporary Noise Quartet/Quintet/Sextet, Irek Wojtczak Quartet, Dziki Jazz.

Absolwent Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na kierunku Jazz i muzyka estradowa. Nominowany wraz ze swoim zespołem Dziki Jazz do Fryderyków w kategorii Jazzowy debiut roku. Jeden z pomysłodawców i twórców grupy artystycznej i wydawnictwa Sadki REC. Regularnie występuje na najważniejszych festiwalach w Polsce i za granicą. W ostatnim czasie poświęcił się produkcji muzyki i eksperymentom, produkując i współtworząc wiele projektów w tym projekt SHMIB (Symultaniczna Hybryda Muzyki Improwizowanej z Bio-artem) autorstwa wybitnego artysty audiowizualnego Elvina Flamingo.

Jest autorem muzyki do wielu spektakli teatralnych: Moskwin – Wrocławski Teatr Lalek, Lovebook – Teatr Powszechny w Łodzi, Beksińscy – Teatr im.H. Konieczki w Bydgoszczy, Roberto Zucco – Teatr im. W. Horzycy w Toruniu, Ziemianie – Wrocławski Teatr Lalek, Dolce Vita – Teatr Telewizji, Wassa Żeleznowa – Teatr im. S. Jaracza w Łodzi, Miasto pustych pianin – Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu, Iwona księżniczka z burbona -Teatr Powszechny w Warszawie.