Katarzyna Kostrzewa

Teatr Miejski w Gliwicach_Katarzyna Kostrzewa

Aktorka i Choreograf. Ukończyła PWST w Krakowie na Wydziale Teatru Tańca. Współpracowała z wieloma teatrami w Polsce: Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, Teatrem Modrzejewskiej w Legnicy, Dramatycznym w Wałbrzychu, Teatrem Polskim w Bielsku-Białej, warszawskim Capitolem, Teatrem Dramatycznym w Białymstoku oraz Teatrem Śląskim w Katowicach.

Spektakl Projekt: 3 Siostry, dla którego współtworzyła choreografię i w którym występuje zdobył wiele nagród na festiwalach w Polsce i za granicą (Roma Teatro Festival w Rzymie, Międzynarodowy Festiwal Szkół Teatralnych w Moskwie). Spektakl Piąta strona świata w jej choreografii został uznany najlepszym spektaklem w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w 2013 roku. Otrzymała nagrodę za choreografię do spektaklu Krzywicka/Krew w reż. Aliny Moś-Kerger na Festiwalu Rzeczywistość Przedstawiona w Zabrzu w 2016 roku.

Obecnie współpracuje z Teatrem Tańca i Ruchu Rozbark w Bytomiu gdzie miała miejsce premiera jej monodramu Cela S w reż. Anny Raj.

Prowadzi zajęcia ze studentami na Akademii Muzycznej w Katowicach oraz uczniami Niepublicznej Szkoły Baletowej Arabesque w Katowicach.

Jako pedagog współpracuje ze Szkołą Aktorską Teatru Śląskiego od 2015 roku nauczając przedmiotów taniec, świadomość ciała i rytmika.

W naszym Teatrze Katarzyna zagrała w spektaklach:

O Józku, który grał bigbit, scenariusz i reżyseria: Alina Moś – Kerger, rola Miłość. Jest także autorką choreografii.
Szpak Fryderyk, Rudolfa Herfurtner, reżyseria: Marta Streker