Katarzyna Paciorek

Teatr Miejski w Gliwicach_ Katarzyna Paciorek

Scenografka. Absolwentka Wydziału Architektury Wnętrz (dyplom z wyróżnieniem, promotor prof. Tadeusz Kwak) i Wydziału Scenografii Krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych (dyplom pod opieką prof. Krystyny Zachwatowicz ). Podczas studiów była asystentką reżysera Krystiana Lupy przy scenografii do spektaklu „Lunatycy ” G. Broha oraz współpracowała z Pawłem Miśkiewiczem w realizacji „Przebudzenia Wiosny” F.  Wedekinda w Teatrze Starym w Krakowie. Z reżyserem tym zrealizowała dyplomy wydziału aktorskiego: „Przemiana” F. Kawki i „Rajski Ogródek” T. Różewicza w PWST w Krakowie oraz w Teatrze TV Kraków. Zrealizowała scenografię do „Jak Wam się podoba” W. Szekspira w reżyserii Andrzeja Wajdy w PWST w Krakowie.

Jest laureatką Stypendium Twórczego Miasta Krakowa.

Od 2001 roku współpracuje z teatrami na terenie całej Polski tworząc scenografię i kostiumy, pracowała między innymi z: Janem Peszkiem „Kto się boi Wirginii Woolf” E.F.Albe i „Po deszczu” S. Balbela w PWST w Krakowie oraz w Teatrze im. S. Żeromskiego w Kielcach, „Łoże” S. Balbela w Krakowskim Teatrze STU i „Szalona lokomotywa” S. Witkacego w Teatrze Nowym w Słupsku, Remigiuszem Brzykiem „Kadisz” G. Gorina w Teatrze Nowym w Łodzi, Michałem Kotańskim „Mr Love”  K. Leah w Krakowskim Teatrze Stu, Marcinem Grotą „Trucizna teatru” R. Sierra w Teatrze im. C.K.Norwida w Jeleniej Górze.

Do kolekcji swojej działalności artystycznej zalicza prace malarskie, w tej dziedzinie była uczniem prof. Zbysława Maciejewskiego. Cały czas dokształca swój warsztat malarski, zapisując na płótnach krajobraz i architekturę, kolorem wydobywając ich świetliste piękno.