Łukasz Kabus

Absolwent Wydziału Aktorskiego PWST im. L. Solskiego w Krakowie oraz Szkoły Aktorskiej „Art Play” Doroty Pomykały i Danuty Owczarek. Przygodę z teatrem rozpoczynał w swoim rodzinnym mieście – Rudzie Śląskiej, w grupie Moklandia działającej w Miejskim Ośrodku Kultury im H. Bisty. Przed rozpoczęciem kształcenia w szkole teatralnej zagrał w zwycięskim spektaklu pierwszej edycji Obserwatorium Artystycznego Entrée, pt. „Maszynopis”.

Wystąpił w dwóch spektaklach dyplomowych – „Jak się wam podoba” w reż. Pawła Miśkiewicza i „UFO. Kontakt” Iwana Wyrypajewa. Ten ostatni miał premierę w Teatrze Studio w Warszawie i był pokazywany m. in. na Festiwalu Boska Komedia i Festiwalu „Your Chance” w Moskwie.  Założyciel Teatru Ciekłego Powietrza w Kompleksie Sztygarka w Chorzowie, gdzie zrealizował spektakle „Spadając” oraz „Pył”. Odtwórca głównej roli w krótkometrażowym filmie „W oparach Nikisza”, zdobywcy Grand Prix katowickiej edycji 48 Hour Film Project, który był pokazywany na Festiwalu w Cannes.

Ślązak z krwi i kości – nie wyobraża sobie lepszego miejsca na świecie niż kraina, z której pochodzi.  W wolnych chwilach brzdąka na gitarze.

W naszym Teatrze zagrał w spektaklach:
„Romeo i Julia”, Williama Szekspira, w reż. Krzysztofa Rekowskiego, rola Merkucjo
„Psie serce”, wg Michała Bułhakowa, reżyseria: Krzysztof Rekowski, rola Żarowkin
„Ach, jak cudowna jest Panama”, wg Janosch, reżyseria: Laura Słabińska, rola Narrator,