Michał Siegoczyński

Michał Siegoczyński_ fot. Michał Buksa

Aktor, reżyser teatralny, scenarzysta. Jako reżyser zadebiutował w 2004 roku spektaklem „Jak zjadłem psa” w Teatrze im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. W 2006 r. w Teatrze Wytwórnia zrealizował obsypany wieloma nagrodami monodram R. Grzeli „Uwaga – złe psy!”.

Wyreżyserował ponad 20 spektakli m. in. „Dom lalki” (Teatr Nowy w Poznaniu 2012 r.), „Casablanca” (Teatr Powszechny w Warszawie, 2011 r.), „Kali Babki” (Bałtycki Teatr Dramatyczny w Koszalinie, 2014 r.), „Elvis” (Teatr Nowy im. Tadeusza Łomnickiego, Poznań 2016 r.), „Hollywood” (Teatr WARSawy, 2017 r.), „Beksińscy” (Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy, 2017 r.), „lovebook” (Teatr Powszechny w Łodzi, 2018 r.)

Współpracował m. in. z Teatrem Żydowskim im. Ester Rachel Kamińskiej w Warszawie, Teatrem im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu, Teatrem Konsekwentnym w Warszawie, Bałtyckim Teatrem Dramatycznym im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie, Teatrem Powszechnym im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, Teatrem IMKA w Warszawie, Teatrem Nowym Praga w Warszawie, Teatrem Nowym im. Tadeusza Łomnickiego w Poznaniu, Teatrem WARSawy.

Jest laureatem wielu nagród m.in. Głównej Nagrody za reżyserię spektaklu „2084” (koprodukcja Teatru na Woli im. Tadeusza Łomnickiego w Warszawie i Teatru Powszechnego im. Jana Kochanowskiego w Radomiu) w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej (2008 r.), nagrody w plebiscycie młodych w kategorii „B(ardzo) A(rtystycznie)” dla spektaklu „Elling” z Teatru Nowego Praga – Fabryka Trzciny w Warszawie (2007 r.), tytuł Najlepszego Spektaklu dla przedstawienia „Elling” w Teatrze Praga w Warszawie Łódź na XIV Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych (2008 r.).