Paulina Andrzejewska

Teatr Miejski w Gliwicach_DSM_PaulinaAndrzejewskafot_DT
fot. Dariusz Trześniowski

Choreograf, tancerka, pedagog. Absolwentka Państwowej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie oraz Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Jako tancerka występowała w musicalach: „W 80 dni dookoła świata” w Teatrze Rampa w Warszawie, „Orfeusz w piekle”, „Grease”, „Koty”, „Kwiaty we włosach” (asystent choreografa Ryana Francois), „Taniec Wampirów” Romana Polańskiego (asystent choreografa Dennisa Callahana), „Aladyn JR” w Teatrze Muzycznym ROMA w Warszawie oraz w wielu programach telewizyjnych.

Wśród jej realizacji choreograficznych znajdują się liczne spektakle i musicale m.in. warszawskiego Teatru Muzycznego Roma: „Les Misérables”, „Upiór w Operze”, „Aladyn JR”, „Morfina”, „Berlin 4 rano”, „Alicja w krainie czarów”; Teatru Muzycznego w Poznaniu: „Jekyll and Hyde “, „Nie ma jak lata 20., 30.”, „Evita”, „Jesus Christ Superstar”, warszawskiego Teatru Rampa: „Latający cyrk Monty Pythona”, Teatru Polonia w Warszawie: „Klaps! 50 twarzy Greya” oraz stołecznego Teatru Studio: „Oniegin”. Ponadto współpracowała z Teatrem Polskim w Szczecinie: „Bal manekinów”, „Magia obłoków”, „Opera za trzy grosze”, „Hotel snów”, „Rosyjska Noc”, z Teatrem Polskim w Poznaniu „Demokracja”, z Teatrem im H. Modrzejewskiej w Legnicy: „Komedia obozowa”, Teatrem im. W. Horzycy w Toruniu: „ Brzydal”, ” Noc w Kosmosie”, Teatrem Jaracza w Olsztynie: „ Tango” oraz Teatrem Fredry w Gnieźnie: „ Klub Samotnych Serc „Portofino”.

Wielokrotnie nagradzana za osiągnięcia artystyczne i dydaktyczne. Od 2004 roku nauczyciel tańca współczesnego w Warszawskiej Szkole Baletowej im. Romana Turczynowicza, Od2015 roku współpracuje również z Akademią Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.